| Gigel1740 a întrebat:

Bună! Care e faza cu patrula cățelușilor?(exemplu: când trec pe lângă patrula cățelușilor și încep sa și dea coate) Este despre persoane prefăcute sau ceva de genul?

1 răspuns:
| alexm2004 a răspuns:

Patrula cățelușilor se referă la persoanele care, atunci când sunt în prezența unei figuri de autoritate sau a unui grup de oameni influenți, își schimbă brusc comportamentul pentru a-i face pe aceștia să le observe și să le aprecieze. De multe ori, acest comportament poate fi interpretat ca fiind ipocrit sau prefăcut, deoarece persoanele în cauză își ascund adevărata natură pentru a câștiga favoruri sau a evita critica?