| Marymary733 a întrebat:

Gratie si eleganta...cum pot sa obtin aceste caractere?

4 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

Si una si alta,se invata prin educatie.Din pacate la noi,nu se tin astfel de cursuri(poate in Bucuresti,ori fi).Dar poti si tu singura sa inveti,poti fi autodidact:sa inveti cum se merge elegant,sa ai o pozitie a corpului dreapta,sa fii imbracata conform evenimentului,sa fii asortata in ceea ce privesc hainele,bijuteriile,incaltamintea,sa stii cum se poarta o discutie,sa fii politicoasa,etc. Poate la o biblioteca,o sa gasesti astfel de carti,care te pot invata cateva lucruri, restulle poti invata, uitandu-te la anumite emisiuni Tv(Politia midei, emisiunile pe care le prezinta Andreea Raicu).Dar se pot invata regulile de baza, din familie.

| SimonaCristina a răspuns:

Buna.
Poti cauta pe Internet sfaturi despre cum sa te transformi intr-o domnisoara cu stil, elegenta.
Poti incepe cu partea fizica : rochite si alte chestii care tin de frumusete.
La partea morala trebuie sa lucrezi cizelandu-ti vorbele, fiind politicoasa si facand grimase ca damele din operele indragitului Caragiale! happy

| siquic a răspuns:

Pai inepi sa te porti frumos cu ceilalti, te imbraci mai elegant si inveti sa dansezi tango sau alt dans lentwinking

PUPIC MARII!

Fundita? kiss

| Akira1 a răspuns:

Comportamentul graţios şi elegant se cizelează prin autoevaluare, autocontrol şi exerciţiu.

+ nişte cunoştinţe ce au la bază bunele maniere.