| lolly_3072 a întrebat:

Hai sa vedem cateva motive pentru care merita sa zambesti sau sa traiesti.Incep eu...big grin
1.Pt ca mereu dupa o furtuna rasare soarele
2.Pt ca dupa un apus trist, urmeaza un rasarit frumos.
3.Pt ca te simti bine in pielea ta.
4.Pt ca...

Răspuns Câştigător
| albastrel a răspuns:

pentru ca sunt sanatoasa

pentru ca sunt iubita si iubesc

pentru ca am parintii in viata

pentru ca stiu ca acolo ma asteapta cineva foarte draga mie

pentru ca sunt tanara iubesc si nu am bani

pentru ca oricand ascult muzica trista imi vine sa plang dar zambesc

pentru ca am cel mai frumos bronzhee hee

pentru ca dupa unul tot unul vine si nu o sa mor daca nu va mai fi elwinking

pentru ca... fac ce vreau mereu!

29 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Pt ca sunt oameni care ma iubesc

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Sunt nenumarate motive pentru a zambi. Eu as fi inceput cu faptul ca suntem intregi (avem 2 maini, 2 picioare, cap, tot ce trebuie) - pentru ca sunt altii care nu sunt, dar totusi reusesc sa se bucure de viata... Pentru ca suntem sanatosi... Pentru ca si daca nu suntem complet sanatosi, ne putem trata... Pentru ca avem persoane pe care le iubim si persoane care ne iubesc... Pentru ca avem viata inainte... Pentru ca viata ne-a oferit cel putin cateva momente minunate. Pentru ca exista TPU care ne ajuta sa crestem interior prin a-i ajuta pe altii... Pentru ca este soare afara... Pentru ca Dumnezeu a creat o planeta minunata care ne uimeste in fiecare zi (daca o observam) si care ne ofera tot ce ne trebuie pentru a fi fericiti... Pentru ca putem face orice, cu conditia de a vrea... Pentru ca suntem puternici, pentru ca putem fi mai bun, pentru ca putem fi fericiti.

| Antrax a răspuns:

Pt ca niciodata nu esti singur/a mereu e cineva acolo pentru tine chiar daca nu observi

| JackieSue a răspuns:

Merita sa zambesc pentru ca pot face pe oricine sa zambeascabig grin.

| SweetCandy a răspuns:

Pt k maine o sa fie o zi mai buna decat azi
pentru ca am langa mine oameni p care ii iubesc
pentru ca am intalnit omul care stie sa ma faca sa fiu fericita
pentru ca intru p TPU si aici e imposibil sa nu te amuzilaughing

puphappy

leonardk
| leonardk a răspuns:

5 reguli pentru a fi fericit:

Curata-ti inima de ura, frica, egoism;
Scuteste-ti mintea de preocupari inutile;
Simplifica-ti viata si fa-o mai frumoasa;
Daruieste mai mult si asteapta mai putin;
Iubeste mai mult si... scutura-te de tristete, pentru ca in viata asta, tu trebuie sa fii solutia, nu problema.

| Andreeagen a răspuns:

Merita sa zambesc pentru ca stiu ca un zambet de'al meu va produce alt zambet si inca un zambet si tot asa la nesfarsit
Merita sa traiesc pentru ca Am toata viata in fata pentru ca veau sa ma bucur de ceea ce am primit de la mama si tata VIATA

| buburuzAndreea a răspuns:

Pentru ca e frumos sa iubesti si sa fii iubit. Asta e un lucru mare.
Apoi mai sunt lucrusoare marunte care te fac fericit fara sa dai nimic in schimb. Poti sa te joci de-a vantul si sa sufli in papadii, sa vezi o stea cazatoare si sa te simti singurul om din lume care are noroc, sa imbratisezi pe cineva si sa-l faci sa se simta important, sa dansezi pe o melodie pe care nu ai mai auzit-o de mult, dar care iti placea la nebunie, sa te dai in leagan si sa mananci ciocolata. Viata are tot felul de chestiutze care te pot face fericit. Important e sa casti ochii bine, sa incerci sa le vezi si sa inveti sa le apreciezi.

| kitty_8919 a răspuns:

Pt ca viata merge inainte...

| sorin a răspuns:

Pentru ca esti cine vrei tu sa fi

| chrystyna a răspuns:

Se merita sa zambesc pentru simplu fapt ca traiesc
ca sunt sanatoasa, iubita, iubesc, frumoasa, inteligenta, descurcareata
zambesc la orice lucru marunt care ma face sa simt ceva
zambesc cand imi vad realizarile, dar si esecurile
se merita sa zambesc atunci cand imi amintesc ca mi-a fost greu, dar am stiut sa trec peste si stiu ca o pot face de fiecare data, asta ma face sa ma simt puternica si ma bucura.
zambesc cand vad alti oameni fericiti, iar un zambet de al meu poate aduce un alt zambet, unei alte persoane.
zambesc si atunci cand plang
zambesc atunci cand imi vine o idee
zambesc atunci cand ma simt iubita, importanta
zambesc cand pot ajuta pe cineva, sau ma ajuta cineva(TPU)
zambesc pentru ca imi place sa zambesc si pentru ca am o mie de motive sa o fac.Ma face sa ma simt bine.
Trebuie sa invatam sa zambim cat mai des

| funnymantm a răspuns:

Pentru ca traiestiwinking

| viki a răspuns:

Pt ca am prieteni care ma iubescwinking si cu care ma distrezbig grin
Si pentru ca n-as putea sa stau fara ei.

| afrodita17 a răspuns:

4.pentru ca acus s-ar putea sa plec la mare
5.pentru ca ador sa fiu nervoasa si sa imi descarc nervii facand dragoste cu al meu sot
6.pentru ca ne-am propus ca pe viitor sa ne mutam la casa, cu gradina si alte alea.si chiar imi doresc sa ''traiesc'' pe acolo
7.pentru ca oricate probleme as avea.nu imi doresc sa mor.pentru ca in primul rand.nu stiu ce naiba se afla dupa moarte si cine stie cu ce m-as mai confrunta si pe acolo...winking

| anda1313 a răspuns:

Viata poate fi frumoasa indiferent de greutatile care apar.

| alecs_5368 a răspuns:

Pt ca daca am fost adusi pe aceasta lumea ...probabil ca exista si un scop...si merita sa treci peste toate cand te gandesti la cat de frumoasa e viata, ca ai prieteni care te iubesc.ca mai ai inca ff multe de facut. desi in unele momente...straight face

| Agda a răspuns:

Merita sa zambesc pentru ca ma simt importanta, utila, pentru ca doar prin zambetul meu ma pot transforma in ceva mai bun.
Merita sa zambesc pentru ca, pe neasteptate, oameni uitati se gandesc la mine si ma fericesc.
Merita sa zambesc aiurea, prosteste si inconstient pentru ca lucruri noi mi se intampla.
Pentru ca am soare si noutati si provocari si iubiri trecute si depasite, dar care revin, si prieteni de-o viata si calatorii si vise in mii de parti si o intreaga viata pentru toate.

| sweety_1169 a răspuns:

Pt ca exista si lucruri f frumoase care asteapta sa fie descoperite, pentru ca ai doar o singura viata, pentru ca exista si oameni cu suflet mare

| angela_7705 a răspuns:

Ai parte de prieteni

| strawberry a răspuns:

Pentru că viaţa e frumoasă şi numai una avem de la Dumnezeu. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pt ca sub orice nor intunecat se ascunde un soare cu un chip frumos.
Pt ca la un moment dat ( desi e prea trarziu ) visele se implinesc.
Pt ca exista intotdeauna o persoana care are grija de tine atunci cand esti cuprins de tristete.
cel mai important:
PENTRU CA NU STII CE ITI REVERVA ZIUA DE MAINE, SI MERITA SA INCERCI.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viata mai are si bune si rele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viata este unica, e pacat sa o traim in tristete

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Traiesc, iubesc si sunt iubita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pt. ca traiesti doar o viata. Si traieste-o din plin happywinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista mereu care te va face sa te simti minunat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentur ca mama ta se roga pentru tine,
pentru ca tatal tau a vrut sa fii om, sa ai carte pe cand el sacfrifica nopti prentru tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca maine poate fi mai rau...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca sunt Salvat de Isus Cristos, care mi-a transformat si binecuvantat viata.Isus e Viu. El e Calea, Adevaru si VIATA>