| Nimeni20192018 a întrebat:

Hallo! Cum recunosc o prietenie adevărată dar una falsă, pe internet? Am un prieten, eu il consider prieten foarte bun, ma cunosc cu el de cateva luni si nu ne-am vazut niciodata, ca suntem din județe diferite. Asa ca vreau sa va intreb, cum recunosc o prietenie adevarata si cum depistez una falsa pe net?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe net 95% din prietenii sunt false. Cati ajung sa se vada in viata reala? Sunteti doar pen friend cum spun strainii. Prieteni prin corespondenta, va scrieti, mai discutati una, alta. Multe sunt pentru a pierde vremea. Prietenii serioase se dezvolta extrem de rar. Unii se mai casatoresc daca se intalnesc pe net dar nu vezi asta in fiecare zi. Depinde cat de mult se potrivesc.
Vezi ca este o prietenie falsa daca nu se intereseaza in veci de tine si nu mai pune intrebari ce mai faci, cum o duci. Te cauta doar cand are nevoie de ceva si in rest se face ca nu te cunoaste. Prieteni de 2 lei. E plina lumea si netul de oportunisti.

| Anonima163333 a răspuns:

Daca e adevarat iti scrie zilnic, dezvolta o conversatie si vrea sa vorbiti pe camera.Cred eu.
Daca e fals raspunde greu, scurt, sec si nu iti scrie niciodata primul.

Succes!