| LawlietL886 a întrebat:

Hay TPU! Mâine am teza la română! Nu am reușit să învăț nimic! Am dat vineri teza la mate și acolo am fost praf. Nu vreau și la această materie! O zi întreagă am stat ca să învăț niște compuneri. Dar nici măcar alea nu le-am învățat bine! Pe plan de gramațltică nu știu nimic! Ajutor! Niște sfaturi vă rog!

4 răspunsuri:
| Vanishgold a răspuns:

Fa exerciții pentru gramatica, iar la literatura învață schema, nu învăța mot a mot. Fă-ți niște idei principale și la teza scrii din cap.

| GazzaRecordsRo a răspuns:

Singurul sfat este sa inveti.

| GazzaRecordsRo a răspuns:

Nu vrei sa-mi sugi ariciul? vezi ca face bine

| Axattys a răspuns:

Ce clasă ești? dacă ești in generală, nu stiu, treci ușor oricum, mai nașpa dacă ești a 8 și ești praf la amândouă materii laughing îți recomand totuși să mai citești ceva, repeți, inveți de pe net sau caiet. Eu la mate și română aveam 4-5-6 depinde, iar in examen am luat 8 și ceva la română parcă și 8 la mate. Dacă ești la liceu, e ceva normal să iei 2 in teze