| Alliyeee a întrebat:

Heei. Am vazut un film saptamana trecuta si nu mi-am notat numele, dar vreau sa il vad din nou. Era vorba despre o fata care iesise dintr-un ospiciu si credea ca noua sotie a tatalui sau i-a omorat mama adevarata. Ea, impreuna cu sora ei mai mare incearca sa se razbune pe femeie si sa gaseasca o modalitate de a-i demonstra adevarul tatalui sau, dar cea mai buna solutie pare a fi moartea. Copilele o ucid pe sotia tatalui. Cand acesta se intoarce acasa dintr-o delegatie o gaseste pe sotia sa moarta in gunoi si pe fiica sa cea mica plina de sange. Aceasta vorbea cu sora ei, dar inca nebuna fiind, nu isi putea aminti ca aceasta sora a ei murise o data cu mama ei intr-un incendiu provocat chiar de ea. Cand isi aminteste ce s-a intamplat de fapt, fantoma surorii dispare, iar ea se intoarce la spitalul de nebuni. Ma poate ajuta cineva, va rog, sa aflu numele acestui film? Dau funda, multumesc!

2 răspunsuri:
| Iubibilăă a răspuns:

Sa fie oare filmul "Orphana"?
Eu asa imi amintesc.
Pa, pa.

| byby34 a răspuns:

Nu este acel film, dar este unul asemanator, Se numeste „Orphana".
E super bun.