| Euu8 a întrebat:

Heei buzoieni! Am terminat clasa a 8-a si în urma Evaluării Naționale au venit rezultatele (9, 25 romana si 5, 35 mate). Media(cu tot cu 5-8) este 7.52. Am sanse sa intru anul acesta la Liceul teorectic "Alexandru Marghiloman" Buzau pe filologie?

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU avem de unde să GHICIM!
Totuşi, este posibil - mediile de anul trecut sunt doar orientative :)

Vezi mediile de admitere din 2015 la linkul :
http://static.admitere.edu.ro/2015/staticRepI/j/BZ/lic/122/

Media de admitere depinde de localitate/liceu/profil/specializare!
În general, variaţia este de +/- 0, 5 p până la 1 p faţă de mediile din anul anterior.

Toate cele bune!