| Zozole123 a întrebat:

Heei din nou. As vrea cateva sfaturi. Sa incepem cu inceputul..Acum cateva zile am cunoscut un baiat...e cea mai dulce persoana pe care am putut-o cunoaste..il iubesc..ma iubeste..chiar daca nu ne stim de cateva zile! Nu e perfect insa cu toate astea il iubesc..doar ca intre noi sta mama mea.ea nu are incredere in el si nici in mine, de asemenea mai spune ca sunt prea mica ..si ca nu imi dau seama pe moment ca toti baietii sunt la fel! Vreau sa precizez ca eu am 14 ani, si el 16..nu cred ca este asa mare diferenta intre noi, insa ea crede ca el vrea sa fie cu mine doar pentru ca sa ajung in patul lui..si totusi nu e asa, el nu e cum crede ea..sunt sigura ca nu e asa...nu stiu,poate puteti sa ma ajutati ca mama sa prinda incredere si in el, ca sa putem fi impreuna in continuare.

Răspuns Câştigător
| calex9522 a răspuns:

Sincer, te cred la varsta de 16 ani m-am indragostit si eu, iar mama nu era de acord deoarece el avea aproape 18 ani, spunea deseori aceleasi chestii cum ca toti baietii sunt la fel, si totusi am continuat sa fiu cu el si vreau sa precizez ca si in momentul de fata sunt cu el, tocmai am facut 2 ani impreuna si crede ma ca niciodata nu mi- a zis de chestii de genu :sa facem dragoste. asa ca daca va iubiti o sa accepte cu timpul si mama ta. si inca o chestie parintii in perioada aceasta au instinctul de parasire a cuibului (cum fac pasarelele) de aceea cred ca nu este de acord, crede ca te pierde, dar u nu o neglija nici pe mama ta. sper ca ti am fost de folos funda timpul le rezolva pe toate

| Zozole123 explică (pentru calex9522):

La asta m-am gandit si eu..sa nu dau importanta si pana la urma se v-a obisnui cu ideea.

5 răspunsuri:
| Luzz a răspuns:

Luati masa toti 3 la un restaurant sau ceva asemanator. mai invita-l pe acasa pe la tine.

| Kaw_Kaw_1995 a răspuns:

Acum depinde, de exemplu daca stai la sat ar putea sa te ajute la treburi sa se dea bine pe langa mama ta, daca stai la oras ai putea apela la fratii mai mici, intelegi, il rogi sa se joace cu el in fata amei tale sau cate de astea

| papussika a răspuns:

Invita-l la tine si vorbiti toti trei faceti cunostintamai bine si poate veti fi impreuna cu acordul mamei tale... in aceeasi ipostaza am fost si eu stiu prin ce treci ai incredere in tine si in el :* si sa ai grija de tine big grin sa ma anunti ce s-a intamplat :* :* big grin

| Zozole123 explică (pentru papussika):

Maicamea deja l-a cunoscut..si de asta spun ca i se pare prea mare..mai ales ca anul viitor am capacitatea si se teme, ca o sa fiu cu mintea in alta parte.