| SoreLove a întrebat:

Heei. Vreau si eu statusuri scurte, noii pentru facebook big grin versuri din melodii gen : Mon amour jur c-o să te fur. ♥... Dau fundita :*

1 răspuns:
| Lovely04 a răspuns:

Vorbe Spuse`n Vant.Cuvinte Irosite.Au Fost Doar Abureli.Dar Le Voi Tine Minte.

Iubeam totu la el.Imi placea cum zambea, cum mergea.Imi placea sa ma uit la el cum fuma, ii iubeam stilul, cum se imbraca.

Iar el mereu va spune`. Tu m`ai inselat. Iar eu` voi rPrin câte am trecut am învatat ca putine persoane te iubesc cu adevarat.

Si toate visele se fac bucati când ai multiple personalitati, când nu mai stii deloc de capul tau, când nu distingi binele de rau.

Zici ca nu e nimic important, dar daca nu ar fi, nu te-ai mai gândi la EL.

Nu te urasc pentru ca ai plecat. Te urasc pentru ca ai plecat si ai spus ca nu vei face asta niciodata.

Nu conteaza ca esti femeie sau barbat, la fel de rau doare cand esti inselat

Ce rost are sa ma? in eu de promisiuni daca ceilal? i uita de ale lor? aspunde. Tu m`ai provocat`!

Fii constient ca daca plec, plec defintiv. Stii cum sunt.Stii ca n-am nevoie de un motiv solid

Nu faci nimic. Ai impresia ca eu stau sa te astept. Dar de fapt eu ma indepartez incet.Te uiti atent. ma privesti cu regret. asupra mea nu vei mai avea nici un efect!
"Imi place vrajeala ta, dar sa nu intelegi gresit! Daca ti’am zambit nu inseamna ca m’ai prostit!;

? Cu indiferenta ta` M`ai facut mai tare` Acum nu`ti convine` Dar incet, incet` Calc pe urmele tale` Si abia acum vezi si tu` K indiferenta doare!?

Acum DuTe! Fa Ce Vrei! Dar Sa Nu Mai Ai TPU Sa privesti In ochii MeI.:

Dureaza doar cateva secunde sa deschizi rani profunde in inima celor pe care ii iubesti.dar dureaza mai mult pentru a le inchide!

Origoliul meu e mare! N’ai decat s’o’ncerci cu mine. Daca pleci sti bine.Nu ma mai intorc la tïne!

Cand zic gata, pai chiar e gata! N’o sa sterg tot ca sa’ti iert fapta! Sunt solutii. Exista mereu alta.Imi pare rau doua zile Dupa care gata! Uit trecut! Uit timp pierdut! Uit sentimente! Uit tot! Da’ nu uit de antecedente.Trec peste orice momente!

Spui punct`. Dar Nu se termina Niciodata`! Pentru ca Te atrage ca nici O alta fata`!

Imi place cum zambesti.Imi place cum iubesti.perfect! Imi place cand gresesti. Ca-mi place cum ma faci sa te iert.
Noaptea trecuta o lacrima mi s-a prelins pe obraz; am intrebat-o : " De ce ai aparut? Mi-a raspuns : "Este cineva atat de special acolo, in ochii tai, asa incat nu mai era loc si pentru mine

Si cu toate ca am pus punct spunand ca s-a terminat sufletul va spune'n gand: "n'am uitat"

Cand toti se asteapta sa`mi dau cu parerea...Eu raman in tacerea mea.si le admir neplacerea.Ei raman surprinsi eu sunt o fire vorbareata dar mai am si eu astfel de momente in viata... Curiozitatea ii trage in jos.pacat ca eu nu simt acel miros

Ce usor e sa-i faci pe oameni sa creada o minciuna si ce greu e sa le-o scoti din cap!

Pentru El esti doar o simpla fata, Mai mult de atat n`ai fost niciodata.`!`El la tine nu tine, De atatea ori te-a facut sa te simti un nimeni [;
Vreau un baiat al carui zambet sa ma topeasca, un baiat care sa ma stranga tare in brate, un baiat care sa se uite in ochii mei fara a`mi spune nimic iar eu sa inteleg totul

Dintr-o data te-ai schimbat.Mi-ai dat de gandit, ceva s-a intamplat.Nu stiu daca-i vina mea.Ca te-ai plictisit sau iubesti pe altcineva?!
- Nimeni nu ti se pare perfect pana nu te indragostesti!?

- Nu te gândi sa ma tragi în jos, doar pentru ca sunt mai sus decât tine!

?--> Traieste fiecare clipa din viata ta pentru ca doar una avem?

--> Bich, spre deosebire de tine eu nu fac poze de la gat in jos sa-mi arat doar formele

Doar ascult`o, priveste in ochii ei, strange`o in brate si crede in ea

Traim intr-o lume mult prea dura. Care nu gandeste atunci cand fura. Un vis inocent; o3 Dintr-o inima pura?

»Oricine te poate face sa zâmbesti sau sa plângi,
dar e nevoie de cineva foarte special care îti împrumuta un zâmbet de-al lui când deja ai lacrimi în ochi?

Si ochii nostri spun ceea ce gura nu are curaj sa spuna; x

Viata nu ne invata sa fim puternici, ea ne obliga!

Stii cum zic: amintirile raman acolo... Sufletul plange cand inima ramane solo
? Momentele frumoase nu le simti atunci când le traiesti, dar le regreti atunci când ti le amintesti.

In momentele importante ale vietii realizezi cine tine cu adevarat la tine..."

; ~ cine te iubeste cu adevarat... te accepta asa cum esti! stie ca nu esti perfecta, dar simte bunatatea si sinceritatea ta?

Zâmbetul ei de copil nu se razbuna. Te face sa te simti cel mai puternic când o tii de mâna.

Hraneste-mi visele, ca eu ti le creez, ti le-mplinesc daca alegi sa ma pastrezi...

? Cateodata doar un simplu zambet aduce fericirea? Asa ca zambeste!

Zambeste chiar de doare! Zambeste Zambetu'i mai tare! Nu plange totul are scaparare.Gaseste cheia la orice incuietoare!

Sa fim sinceri! k si tie iti place! daca nu ti.ar place...ai lasa.o in pace!

»De? i cresc... uneori îmi dau seama ca în mine se afla tot un suflet de copil pe care nimeni nu mi-l poate lua?

Sunt femeie Nu regret Viata nu`i perfecta Dar e viata mea Si o pretuiesc...

Sunt mai triste statusurile acestea dar sper ca te-am ajutat happy