Întrebare recomandată | PopescuSimona a întrebat:

Heeii, stiti vreun tratament ceva pentru cresterea parului?

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ulei de cocos, de masline, masti cu ou si miere, spalarea corecta, dar trebuie si varfurile inflorite sa le tai macar odata la 3 luni e foarte important, altfel se rup si parul ramane la lungimea actuala.)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, in primul rand ai nevoie de rabdare, foarte multa rabdare. Ulei de ricin si vitamina a pentru regenerare, ulei de cocos, ulei de masline, unt de shea, ulei de jojoba, ulei de argan pentru hidratarea in profunzime a parului, aplicale cat de des poti, stai minim 2 ore. Renunta la placa si taie parul regulat

| Anonima6789777 a răspuns:

Tratamente de astea homemade nu prea stiu. Dar iti dau cateva sfaturi pentru cresterea parului.
Maseaza scalpul cu buricele degatelor cand faci baie pe cap, 2-3 minute. Ajuta super mult. Stimuleaza circulatia sanguina la nivelul capului.
Consuma fructe, legume si bea foarte multa apa. Ca parul sa iti creasca sanatos trebuie sa fii sanatoase pe dinautru, reflecta foarte mult.
Foloseste uleiuri vegetale.

| Bubbleuh a răspuns:

Trage de el.

| Denisya a răspuns:

Cel mai bine du-te lao farmacie naturistă sigur găsesti ceva natural.

| Dede_Chimz_1996 a răspuns:

Uleiurile(măsline,ricin,cătina).

| Marlene123 a răspuns:

Samponul Favisan pentru cresterea parului.Eu am luat acum 2 ani si a dat roade.

| Bananiera06 a răspuns:

Buna eu folosesc urzica:
Pun urzica intr-o cana de 1 litru si torn apa fiebinte si las vreo 1 ora.
EFECTtonguearul este mai pufos si se descalceste mai usor!
Funda?