| Nutella21 a întrebat:

Heeii TPU! Deci eu stiu ca zodia gemeni este de pe 22 mai-21 iunie! Eu m-am nascut in dimineata zilei de 21 iunie.Sunt in zodia gemeni sau rac?

Răspuns Câştigător
| Nolkyz a răspuns:

Esti gemeni, iar perioada in care te-ai nascut se numeste cuspida. Adica esti nascut la inceputul, respectiv sfarsitul zodiei tale. Esti gemeni cu trasaturi de rac pentru ca te-ai nascut in finalul acestei zodii. Uite descrierea gemenilor de cuspida de pe site-ul http://www.horoscopurania.ro

17 IUNIE – 21 IUNIE
Esti Gemeni cu trasaturi de Rac. Esti o persoana sociabila, descurcareata, in acelasi timp analitica, prudenta si conservatoare. Daca promiti ceva, toata lumea stie ca iti vei respecta promisiunea. Iti place sa fii inconjurat de lucruri si persoane cunoscute, acorzi mare importanta bunelor maniere si aspectului fizic. Ai o fire sensibila, nu suporti neglijenta si egoismul. Nu te multumesti cu un rol obisnuit, iti doresti sa creezi lucruri frumoase si sa fii apreciat de cei din jur datorita talentelor tale.

4 răspunsuri:
| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns:

Gemeni fiindca zodia este de pe 22 mai-21 iunie inclusiv.

| Carmen100 a răspuns:

Sall!big grin Esti gemeni. Daca te-ai nascut in dimineata zilei de 21...Era o problema daca te nasteai pe 21 la ora 12... Funda?

| ChristinaGM a răspuns:

Gemeni doarece data de 21 este inclusa in zodia gemeni si de la data de 22 este zodia rac. Fundita?big grin

| DuDItzu98 a răspuns:

Gemeni