| rominax a întrebat:

HEELP!
Am un cos mare de o saptamana deja pe nas.
E foarte mare.
Problema e ca inca nu se usca straight face.
Am incercat si cu spirt si cu betadina si cu tinctura de propolis si cu clearasil, dar nimic nu il usca straight face.
Cu ce as mai putea incerca?

[Funda on the phone

Răspuns Câştigător
| Cσσкiє a răspuns:

Bună. Şi eu am avut probleme cu coşurile în trecut şi mama mi-a zis de o cremă pe care i-a recomandat-o dermatologul.Crema se numeşte Ruboril, de la firma Isis Pharma.Este foarte bună, să ştii.Se observă şi după preţ, care e unul destul de ridicat.Costă aproximativ 38 RON. Da, e un tub destul de mic, dar dacă vrei să-ţi treacă cumpără-ţi. Sănătate!

6 răspunsuri:
| ionica56 a răspuns:

Sa nul spargi caci iti va ramane semn si nu cred cati vei dori.

| anka a răspuns:

Daca nu se usca inseamna ca nu ai scos tot din el. Incearca sa scoti tot si apoi pune o masca astringenta de aici: http://anka-flame.iblogger.org/? tag=acnee

| Monica a răspuns:

Nu trebuie sa incerci cu nimic. S-ar putea sa-ti ramana o 'urma' pe urma daca tot il 'enervezi'. Lasal ca o sa se usuce singur si va cadea, treptat!
E normal sa-ti apara.

| CactusFlower a răspuns:

Sfatul meu cel si cel mai sigur este sa mergi la un dermatolog cat mai repede.Mai ales ca de o saptamana nu-ti mai trece...Nu prea e de bine.Insanatosire grabnica si sper ca ti-am fost de folos!

| sunnydays a răspuns:

Incearca ulei de arbore de ceai, de 100 %, il gasesti la farmacie, dar e destul de scump. Eu am aplicat cate o picatura pe cos la fiecare 2 ore, si a trecut in 2 zile. Sper ca am fost de folos. =]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă e alb stoarce-l, va ieşi puţin sânge, dai cu spirt şi în 2 zile e "mort".

Dacă nu, încearcă Zineryt dar la mine nu a dat rezultate.