| denisa9811 a întrebat:

Heey! ziceti-mi si mie cateva nume de blog. vreau sa-mi fac un blog. dati-mi si cateva idei de ce as putea scrie in el.si un nume adecvat.mersi!:*

Răspuns Câştigător
| Arrum a răspuns:

Pai un continut trebuie sa fie adecvat si placut pentru vizitator dar sa stii ca cel mai important e sa scrii ce iti place tie si ce te pasioneaza arta, muzica, sport nu conteaza ce iti place tie iar numele sa fie strict legat de continutul blog-ului.Hai sa iti dau un exemplu:
Ana vrea sa isi faca un blog, iar ei ii place foatre mult cainii asa ca scrie tot ce vrea si stie despre caini.iar numele va fi desigur ceva legat de pasiunea ei latratoare.Cum ar fi cainisicatelusi.blogspot.Acum depinde unde vrea sa isi faca blogul.
Faptul ca ea sa zicem are 20 ani, ii permite sa puna si reclame pe blog si poate sa promoveze si diferite produse legate de subiect(in cazul nostru cainii).Si uite asa placutul se imbina cu utilul si are si un blog care pe deasupra mai face si niste $ in fiecare luna.Ea a apelat a aceasta cale http://www.clickbank.com/index.html
Poti face orice pe blogul tau daca mai faci si profit este extraordinar, iar daca nu macar ca e pentru tine distractiv.
Trebuie sa ai mult trafic pentru ca sa faci profit...
Sper ca ai prins ideea. Funda?