| nevertoolate a întrebat:

Hei all! Please help!
Am trecuth clasa a 8a si vreau sa dau in clasa a 8a examenul bilingv la eng pentru a intra la un profil bilingv.
am nevoie neaparat de meditatii?
am vreo 3 culegeri, 2 de gramatica si una cu texte pe care sa le traduc si teste diverse din care o sa lucrez vara asta...plz ajutati-ma! mai ales cei care ati dat bilingvul...km vi sa paruth? multumesc.

1 răspuns:
| Nousername a răspuns:

Pai depinde de tine.Ce nivel esti momentan. Daca te pricepi la engleza nu ai nevoie de meditatii, daca sti sa lucrezi singura.Majoritatea prietenilor mei l-au dat anul acesta si toti au trecut, nimeni nu a picat.E posibil sa fi invatat mult.Neeaparat nu ai nevoie decat daca esti in urma rau cu materia.Acum o sa iti dau o sugestie. SHUT UP AND ENJOY THE SUMMER.( ia sa vad imi dai stupid sau nu.)