| Noonehereyet a întrebat:

Hei! Am 1.70 m in inaltime. Vi se pare prea mult? Am 14 ani, iar mama daca ar fi sa ne luam dupa familie nu are mai mult de 1.72. Si revenind...mi-e rusine sa port toucuri( nu ma imiaginati de 10 cm.- tocmai am achizitionat unii de 6-7). Ma simt complexata si mi-e rusine sa ma duc cu ei la scoala sau ceva. Ca toate fetele din clasa care poarta tocuri au maxim 1.65. Mereu ma uit la cele mai mici si sunt asa dragalase etc. si apoi vin eu cu inaltimea mea. M-am uitat pe la inaltimea vedetelor si nu multe intrec 1.65-1.70 m( daca n-o punem pe Zendaya sau modelele). Ce sa fac? E ok inaltimea mea sau ma credeti o girafa? sad

3 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Nu esti inalta.Eu,la 1, 72 port tocuri de 12 cm in mod frecvent. O femeie pe tocuri pare mai eleganta si mai supla. Tu esti cam tanara, e adevarat. Si mersul pe tocuri inalte necesita o obisnuinta, astfel incat sa nu obosesti sau sa te schilodesti calcand alaturi.
Singurul lucru care te poate opri sa porti tocuri inalte este un prieten mai scund decat tine (purtand tocuri).

| eu1234512345 a răspuns:

E ok. Fii sigura ca fatele mici isi doresc sa fie mai inalte (unele). Eu am 14 ani si tot 170, dar nu cred ca asta e o problema. Probabil tu nu o sa mai cresti prea mult. E adevarat ca e putin ciudat cand iti pui tocuri, dar daca ai macar o prietena inalta in preajma e ok. Mie mi se pare incomod sa ma duc la scl cu tocuri 6 ore, but it's only my opinion.

In concluzieeee, nu e nicio problema

| AlexandraAle0125 a răspuns:

Nu te mai simti complexata. si eu am 1.70 si am 13 ani. Nu e nevoie sa porti tocurile la scoala, ele poarta fiindca sunt prea scunde. Deci e un avantaj sa fii inalta.Tocurile pot fi incomode daca le porti mult timp si ele le poarta fiindca vor sa fie mai inalte. Si eu ma simt uneori ciudat, dar nu-ti fa griji, decat sa fii scunda mai degraba inalta. Cand esti inalta poti sa pui cateva kg in plus pentru ca nu se va observa. In schimb daca esti pitica imediat se va vedea. Fii mandra de corpul tau si nu te mai simti complexata.