| Panteraa a întrebat:

Ma simt foarte complexata de faptul ca am 1, 72 inaltime la 17 ani. Majoritatea prietenelor mele poarta tocuri fel de fel, dar eu daca imi pun tocuri devin mai ceva ca o girafa. crying Chiar as vrea sa port si eu tocuri de vreo 7-8-9-10 cm, dar tot par prea inalta. Stiu ca toti imi spun ca as putea deveni fotomodel pentru ca sunt inalta, dar fotomodel nu poti deveni doar daca esti inalta, trebuie sa mai ai si alte calitati plus ca la 64 de kg ale mele nu te urca nimeni pe podium. Puteti sa imi dai un sfat, ceva? Nu stiam unde sa apelez. Multumesc! happy

5 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Draga,crede-ma ca e nasol pe tocuri. Poatye arata bine, dar nu e confortabil deloc.
Este foarte frumos sa fii inalta! Toate modelele au peste 1.70.

| Liviu a răspuns:

64 de kg la 1, 72? Esti slaba puisor, piele si os. Pune pe tine, fa cel putin 70 75 de kg.Lasa-le pe astea cu modele, ca o sa le ajunga varfurile la toc in C*r. Stai linistita, tu crezi ca toti barbati vor femei slabe? Crede-ma asta mi-a fost demonstrat de multe ori.Sunt in un card de amici, trecem pe strada pe langa o tipa.La unii ne place la altii nu.Mie nu imi plac slabutele, prefer ceva cu carne, insa nu despre asta e vorba. Pune mana si traiesteti viata, numai fi complexata, crede-ma lumea percepe altfel o femeie cand o vede mai inalta si mai robusta.In plus, nu toti barbati au curaj sa se bage in seama cu o femeie bine facuta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si ce daca pari mai inalta? doar un papa lapte fuge de o fata mai inalta, pentru ca e nesigur pe el. isi face si picioarele si fundul mai sexy, niste tocuri calumea. ai doar de castigat. zici acum asa, dar ai sa vezi la 25 de ani cand o sa ai un barbat langa tine, nu e ca o sa mergi la un rastaurant sau o nunta ceva, fara tocuri.

| Nonameagain a răspuns:

Ai 64 de kg? Poti sa te mai ingrasi daca vrei. Glumesc. Tu nu vezi ca acum se prefera modelele normale spre plinute? Asta din cauza celor care vor sa fie foarte slabe si ajung sa moara din cauza asta. Dar nu-ti recomand sa fii model. Au o viata stresanta.
1, 72 nu inseamna foarte mult la 17 ani. Mai ales ca nici nu vei mai creste prea mult de acum poate chiar stagnezi. Ce vrei, sa fii o piticanie?
Uimitor ca vrei sa porti tocuri acum cind vad fetele in papuci ca opincile. Da, este bine sa porti putin toc. Si nu te teme, nu te vei inalta cu lungimea tocului. Dar, chiar 10 cm e mult prea mult. Oboseste piciorul. Ramii pe la 3-4 cm si e bine.

| KRISTINAxo a răspuns:

Eu am 1.73 la 15 laughing Stiu cum e. Dar m-am obisnuit. Mie chiar imi place asa, decat sa fam 1.50-1.65. Parca stau si bine hainele pe mine. Eu cu tocurile stiu cum e, cand port, port unul micut. Dar am purtat si mare de eram cat tafa dar tot nu mi-a pasat, m-am obisnuit. O prietena chiar "ma invidiaza" ca sunt mai inalta. laughing