| Andra0430 a întrebat:

Hei. Am 13 ani si vreau si eu sa fac bani. Nu mai vreau sa le cer mereu parintilor si mna...Stiu ca sunt prea mica sa ma angajez dar na...astept parerile voastre

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La ce-ti trebuie tie bani la 13 ani, cand singura ta responsabilitate este sa inveti si sa aduci note bune acasa, restul primindu-l de la parinti: haine, mancare, casa si tot ce mai ai nevoie.

Fiecare varsta are obligatiile si responsabilitatile ei!

Copii de 13 ani, au doar responsabilitati limitate, fiind inca micuti, dar trebuie sa: invete bine, sa-si asculte parintii, sa manace tot, sa invete sa faca curat dupa ei, sa fie ordonati si sa fie respectuosi cu ceilalti.
Odata cu cresterea in varsta, cresc si obligatiile, iar odata cu terminarea scolii, iti cauti d emunca si poti trai pe picioarele tale.

Răspuns utilizator avertizat