| adellyna a întrebat:

Hei happy am 14 ani, si am niste cearcane foarte naspa. nu stiu de ce. seara ma culc pe la 10-11 si ma trezesc la 7. zic ca dorm mult, si ma odihnesc. cearcanele nu dispar. happy imi este foarte somn la scoala.

Cum sa scap de cearcane? Si de ce le am? mersi

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar daca ai impresia ca esti odihnita si ca dormi mult, organismul de fapt nu se reface complet si se acumuleaza tot mai multa oboseala, mai ales daca ai si un program incarcat.Asta poate fi motivul aparitiei si persistentei cearcanelor.Pentru a le reduce, maseaza zona cu o bucata de gheata(1/3 dintr-un cub)pana se topeste de tot dimineata sau seara.Rezultatele se vad din prima saptamana.

2 răspunsuri:
| Robert5678 a răspuns:

Automat, pentru ca esti obosita, apar si cearcanele.Culcate mai devreme.Eu am aceeasi problema.Doar ca eu prefer sa imi folosesc aceea o ora in + de somn pentru a sta pe internet.

Si ocazional pentru a raspunde la astfel de internet.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu prea cred ca pot sa-ti dau niste sfaturi corecte asa ca mai bine te-ai informa de aici http://www.romedic.ro/cearcane-0P13458