| cioco21 a întrebat:

Hei! Am 14 ani si mi place foarte mult de un baiat care ma stie insa niciodata nu ma baga in seama. Nu vreau sa i spun eu ca l plac si astea. vreau sa l fac pe el sa ma placa. Niste sfaturi?

2 răspunsuri:
| Nemessys a răspuns:

Stai putin ca ceva pute. Deci, daca vorbiti foarte rar, asta inseamna ca nu va cunoasteti (prea bine). Atunci. de ce iti place de el? Iti place cum arata? Soro, nu te lua dupa fata, ca nu asta conteaza. Macar te asemeni cu el la caracter? Sunteti pe aceeasi lungime de unda? Aveti lucruri in comun? Ca asta este cel mai important. Scuze daca am zis ceva ce nu e adevarat, dar din ce scrie in intrebarea ta, eu inteleg ca tu il placi asa doar din vazute. Stii faza aia:
-Fata, azi mi-am vazut iubitul ^_^
-Te referi cumva la baiatul ala frumos care nici nu stie de existenta ta?
Si. daca ma insel, atunci poti sa imi urmezi sfatul urmator. In primul rand FI TU INSATI! Daca te place, sa te placa asa cum esti, nu te schimba pentru el, doar ca sa-i faci pe plac.

| Kiki20098 a răspuns:

Orice fata doreste sa se faca remarcata, sa fie placuta, sa fie dorita chiar daca are un corp de fotomodel sau dimpotriva,
Baietilor le plac ce vad,
1.Ingrijeste-te
2.Imbraca-te in haine la moda si care sa te avantajeze.
3.Tu si tot ce ai trebuie sa fie curat si sclipitor ca nou, aici se include si telefonul mobil. Poti fi oricat de aranjata vrei, daca scoti din poseta un telefon din-ala jegos cu carcasa cojita sau cu ecranul plin de zoaie nu te vad cu ochi buni.
4.Fii cat poti de dragalasa
sa fii deschisa, exteriorizeaza-te, fii comunicativa si tupeista dar in acelasi timp pastreaza-ti feminitatea si evita sa fii cu nasul pe sus si sa dai ordine altfel decat in gluma.
5.primul si primul lucru este sa te uiti la el
6.Mergi catre el si stabileste o legatura. Sansele ca el sa vina la tine nu sunt foarte incurajatoare pentru ca s-ar putea sa fie rusinos. Du-te si pune-i mana prieteneste de biceps, sau pe umar in timp ce ii spui un simplu „buna, ce faci" cu o voce vesela.
7. Vorbeste cu el cu vocea potrivita. Se intampla de multe ori ca din cauza emotiilor sau eu-stiu, fetele sa vorbeasca ori pe un ton ciudat ori foarte incet de nici nu prea intelegi ce naiba zic acolo
8.Fii sexy. Nimic nu atrage atentia unui baiat mai tare ca o fata sexy, iar sexy poate fi oricine. chiar si fetele grasute (sa nu dam in extreme). Doar ca fetele plinute sunt sexy in modul lor caracteristic si nu ar trebui sa incerce sa forteze nota prin imbracarea unor haine specifice fetelor slabe. multe fac greseala si cumpara haine care le strang si le fac tot felul de sunci care se revarsa pe dinafara. Trebuie inteles ca fetele grasute nu pot fi sexy asemeni fetelor slabe ci mai degraba prin sarmul lor.

sper ca te-am ajutat