| GeannyCatty a întrebat:

Deci imi place de un baiat si el stie ca il plac si mi-a spus ca si el ma place, dar el e impreuna cu o fata(Emilia) pe care o place mai mult. Si nu stiu ce sa fac, vreau sa il despart de Emilia, dar nu vreau sa sufere si in acelasi timp nici eu nu vreau sa sufar. Si azi pe mes l-am intrebat daca ma place ca amica si a zis ca da. Si nu stiu ce sa mai cred. El afara ma baga in seama si pe mes vb mult, dar eu il bag in seama prima. Si cand sunt cu el afara imi vine sa ii spun ca il iubesc si sa il sarut( aman2 avem 13 ani). Spuneti-mi ce sa fac? Si sfaturi cum sa il indepartez usor, usor de iubita lui. Mersi anticipatwinking
Cel mai bun raspuns primeste FUNDA! SI VOT!

Răspuns Câştigător
| BLeur a răspuns:

Bună.

Dacă prima dată ţi-a spus că te place mai mult decât ca pe o amică, atunci chiar a simţit ceva pentru tine. Dacă după aceea, ţi-a zis că te palce ca pe o amică, atunci şi-a dat seama că este cu cineva împreună cu care se iubeşte foarte mult şi că nu ar avea rost să stricaţi această prietenie. Nu încerca să-i desparţi, pentru că nu-ţi va ieşi ceva frumos, poate doar la început, dar după ce îşi va da seama că tu ai încercat asta, EL o să te urască şi nu cred că vrei asta.

Lasă-i să fie împreună, admiră-l de la distanţă cum se spune şi când ai văzut că se ceartă şi că s-au despărţit/nu-şi mai vorbesc, te bagi în seamă cu el etc. Mai departe ştii tu mai bine ca mine ce să faci.

Mult noroc şi să ai grijă de tine.

Dacă mai ai nevoie de vreun sfat, dă-mi add : d3l3t3r98

12 răspunsuri:
| Annim a răspuns:

Ah daa sunt de parere cu AZURE,,, esti prea diabolica pentru anii tai asa ca linisteste-te fat-o.nu te place n-ai ce-i face '''' si nu-ti fa iluzii ai intrebat daca te place ca amica deci te place ca amica si nimic mai mult : WELCOME TO FRIENDZONE baby

| Oanna07 a răspuns:

Fetito, tu nu desparti pe nimeni si stai in banca ta! Ai 13 ani. Tu zici ca sti sa iubesti? Nu ai nici cea mai vaga idee ce e iubirea. Pregateste-te pentru a7a sau a8a, depinde in ce clasa ai trecut ca te asteapta niste examene!

| gabysimo33 a răspuns (pentru Oanna07):

Daca are 13 ani nu inseamna ca nu stie ce e aia iubirea, toata lumea stie ce iubirea nu trebuie sa ai o varsta ca sa stii si sa simti iubirea! nu-i trebuie sa ai creier trebuie sa ai inima si sunt sigura ca tu nu ai una ilvcr7

| Oanna07 a răspuns (pentru gabysimo33):

Poftim?! Eu nu am inima? Scuza-ma dar nu sunt eu cea care incearca sa se bage in relatii! Si nu ai inteles deloc ce am zis eu, poate ai citit prea repede. Toata lumea se indragosteste dar daca inca de la 13 ani incepi sa te bagi in relatii, ce faci mai tarziu?! E lipasa totala de respect. E o egoista.

| Azµre a răspuns:

La 13 ani, iubiți, iubite, despărțiri, doamne vă tâmpiți pe zi ce trece mai rău. Voi nu citiți posturi anterioare de la alți useri înainte să postați?
Ești curvă să-l desparți? numai curvele fac gesturi ca ale tale.

| Sayori a răspuns (pentru Azµre):

Ai dreptatee. Eu la 13 ani, sincer, mă gândeam incă la unicorni. laughing big grin puppy dog eyes

| LostInBubble a răspuns:

Lasa-i in pace si asteapta pana cresti.

| LaNaibaa a răspuns:

Nu trebuie sa ii desparti! Daca el va sta cu Emilia, inseamna ca pe ea o place mai mult. ACCEPTA ADEVARUL - orice fata accepta!`winking

| IFeelS0Alone a răspuns:

Eu la anii tai rupeam abecedarulwinking dar nu toti suntem la fel. Pai nu e chiar ok ce faci tu, adica nu trebuie sa il desparti de cineva trebuie sa il "atragi" tu asa o sa fie mai usor pentru amundoi si app la 13 ani nu prea ai cum sa iubestiwinking e doar o amagire. Iubesti pe cineva cu care aio relatie cu care iti petreci timpul nu poti iubii pe oricine vezi pe strada. Sfatul meu este sa mai astepti, toate la timpul lor happy

| Sayori a răspuns:

1. Nu cred ca la varsta de 13 ani iti trebuie un iubit. Mai asteapta macar un an, pana faci 14. big grin In al doilea rand, ati putea sa continuati sa vorbiti si poate o sa se infiripe ceva intre voi. Totul trebuie sa vina de la sine, nu sa fie incadrat intr-o minciuna. happy puppy dog eyes

| aliiluvyou a răspuns:

Eu zic ca daca vrea sa fie cu tine si te iubeste mai mult decat pe ea,s-ar desparti de Emilia pentru tine.
Dar,poate ca ii esti simpatica,ii placi dar pe iubita lui o iubeste, nu stiu ce sa zic.Dar te sfatuiesc sa stai la distanta o vreme, pentru ca daca afla ca incerci sa ii departi se va supara pe tinewinking.
Si cand se vor certa, tu apropie-te de el si incearca sa il faci sa se indragosteasca de tine, consolandu-l si fiindu-i aproape.

| Bejenariu_Cezar_1990 a răspuns:

Ute lasa-i tu daca ai fi in locu emiliei tiar place ca zineva sa va desparta? bine ai si de invatat esti mica asculta sfatu meu asteapta pana la liceu vei vedea atunci baieti dar trebuie sa inveti uite daca esti fata desteapta ca persoana si invatamant poti sa te gandesti dar lasa-i. spune-i ca-l placi atat cu ce sa se supere zice la intregul cartier? ce e rau in a iubi? si eu am foast copil gandeam exact ca tine eram rusinat si mai multe insa simtu omorului si glumele si preajma mea a adus veselie eu is baiat placeam o fata pe nume madalina ea ma placea stiam asta se aseza pe umaru meu ma tinea de mana ma ruga sa o conduc acasa si cu toate astea nu recunostea desi si eu o iubeam acum suntem impreuna de la 12 ani acum avem 17