| Lorii3 a întrebat:

Hei! Am de prezentat un proiect la geografie. Ce tema sa aleg? Poate fi powerpoint sau pot sa il prezint pe foi dar mai degraba prima varianta. Trebuie sa fie interesant si sa nu prezint lucruri generale pe care le stie toata lumea. sa fie informatii noi so despre ce as putea sa scriu? Mersi :*

2 răspunsuri:
| saynotoemo99 a răspuns:

Caută pe Google : borders.
(Sunt niște lucruri care se pun în colț si arată foarte bine ) Asta ca să faci proiectul să arate mai bine...
Si pentru a avea niste idei foarte bune, consultă si cărti despre subiectul ales, ai grija s-ar putea sa nu le găsești la biblioteca din școala ta, caută in mai multe biblioteci.
Dacă alegi să folosești informațiile de internet, citește-le si scrie cu cuvintele tale, așa iți va fi mai ușor sa înțelegi și celor ce le prezinți.

| memesee a răspuns:

Poti sa scrii despre vulcani. Sunt foarte interesanti si gasesti tot felul de informatii pe internet.