| anonim_4396 a întrebat:

Hei!
Am o mare dilema.

Imi place de un anumit baiat. Ne stim de cand eram mici,dar nu vorbim prea des,aproape deloc. Cand ne mai intalnim pe strada ne salutam si cam atat.
Intrebarea este,cum as putea sa incep o discutie cu el? Ii plac anime-urile si jocurile din cate am inteles (tipic).
Stiu de la o prietena ca place alta fata,asa ca nu stiu daca sa mai incerc.

De obicei NU pun intrebari pe TPU, dar chiar vreau sa stiu o alta parere. Multumesc pentru timpul acordat.

4 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Vorbeste cu el.
Mai ales stii ce i place, vei gasi usor un subiect de discutie.

| sabin89 a răspuns:

Pai atunci cand il mai intalnesti pe strada, nu te rezuma numai la un salut. Opreste-te putin, zi hey, ce faci, am auzit ca-ti plac anime-urile; si mie imi plac...Si discutia o sa se lege.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca nu iti place ce ii place si lui nu te obosii sa incepi o discutie pentru ca nu stii ce sa vorbesti si mai rau de faci de cacao. Acel "tipic" imi da de inteles ca nu iti place ce ii place si lui

| Storm1X a răspuns:

Ideea este ca ar trebuie sa faci ce iti spune instinctul, chiar daca esti data la o parte, macar i incercat. Mai bine sa regreti ca ai incercat decat sa te framante gandul ca nu ai incercat.
Poti sa incepi o discutie cu un baiet printr-un simplu `buna, ce mai faci?` sau sa incerci sa te dai oarecum lovita, intr-o anumite situatie si sa-i ceri lui ajutorul, dupa iti mai folosesti imaginatia