| BeatriceLoveSkrillex a întrebat:

am si eu o problema. Am internet de la RDS si acestia mi-au dat si modem pentru laptop doar ca de ceva timp modemul imi da o eroare pe laptop dar daca incerc sa il conectez la pc merge fara nici o problema. am umblat la setari ca sa incerc ca vad de ce nu merge si degeaba. inainte mergea acum nu stiu de ce nu se mai conecteaza... puteti sa ma ajutati?

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Salut, eu o sa vin in tara peste cateva saptamani si as vrea sa stiu daca cei de la RCS RDS iti baga internet cu modem wifi gratuit sau trebuie platit? In caz ca ai telefon fix, canale tv si internet cat platesti? Daca esti din Brasov mai bine ca acolo voi locui eu.

| BeatriceLoveSkrillex explică (pentru mgtow):

Nu, eu sunt din Bucuresti si am de la ei internet, cablu si telefon fix si dau circa 60-80 lei pe luna si am si modem

| mgtow a răspuns (pentru BeatriceLoveSkrillex):

Dar venea gratuit cu instalarea sau ai platit o diferenta pentru el?

| BeatriceLoveSkrillex explică (pentru mgtow):

Sincer nu mai tin minte...il am de foarte mult timp si atunci eram si putin mai mica si chiar nu imi aduc aminte dar s-ar putea sa platesti nu stiu sigurhappy

| VladimirPutin a răspuns:

Acum merge sau nu?

| BeatriceLoveSkrillex explică (pentru VladimirPutin):

Pe laptop nu merge dar la calculator merge fara nici o problema ca i-am facut proba crezand ca s-a stricat modemul dar merge si chiar nu stiu ce sa-i mai fac ca sa mearga am nevoie urgenta de el dar la laptop

| VladimirPutin a răspuns (pentru BeatriceLoveSkrillex):

Nu are cum să meargă dacă modemul nu e și router wireless

| BeatriceLoveSkrillex explică (pentru VladimirPutin):

Modem adica stik usb...pentru calculator am prin cablu, fir cum ii zice si pentru laptop am cerut modem stik dala si acum nu mai merge...nu am router wireless.ce nu inteleg eu e de ce nu mai merge pentru ca inainte mergea fara probleme

| VladimirPutin a răspuns (pentru BeatriceLoveSkrillex):

Modemul ăla stick e o placă wireless/wifi și primeai net de la un router wireless pe laptop
trebuie umblat la setări parolă la laptop sau la router

| BeatriceLoveSkrillex explică (pentru VladimirPutin):

Am incercat si asta si degeaba...am umblat si la setari si nu merge

| VladimirPutin a răspuns (pentru BeatriceLoveSkrillex):

La setări în laptop sau unde?

| BeatriceLoveSkrillex explică (pentru VladimirPutin):

Da la setari din laptop si am umblat si la cele de la modem si degeaba

| VladimirPutin a răspuns (pentru BeatriceLoveSkrillex):

Du-te la ăia de la rds să rezolve ei