| adreeaaa a întrebat:

Hei! Am o problema. Eu sun sefa clasei,dar dirga a ales si un,, ajutor".La inceput am fost prietene, dar acum nu ne mai suportam.ideea e ca diriginta o prefera numai pe ea.Pe mine de abia daca ma baga in seama.Toate atributiile mele sunt preluate de ea.Nu pot sa-i spun nimic pentru. ca diriga nu ma suporta si ar face tot posibilul sa nu mai fiu eu sefa clasei. Eu avand 34 de colegi dintre care 31 sunt de partea mea si ma sustin, ea nu are nici-o sansa sa devina sefa clasei.Chiar nu stiu ce sa fac... avand in vedere ca anul viitor diriga va naste si cred ca va sta un semestru sau 2 acasa.straight face

Răspuns Câştigător
| gabriel0896 a răspuns:

Incearca sa-i zici si tu dirigintei ce ai pe inima Daca nu va merge spune-i ca nu o sa mai fi sefa clasei si ceilalti colegi o sa vrea sa te sustina sa fii inapoi daca diriginta nu reactioneaza. Incearca sa nu mai vb cu ea sau sa nu-i zici nimic sa le reproseze colegi dirigintei ca te vor pe tine sefa clasei nu pe acea fata care nu o sustina nimeni si asa o sa fie mai bine. Si daca o sa nasca vb cu acei colegi care te sustin strangeti niste bani si apoi mergeti si luati un cadou frumos si o sa vada ca tu meriti sa fi sefa claseiwinkingwinking pls funda :X puppy dog eyes

1 răspuns:
| Perfectu a răspuns:

Ce sa mai...este o presoana increzuta(diriga)nu o baga in seama, doar fa-ti treburile pe care le ai si atat, ok?winking. Bafta in continuare!