| Ana2013 a întrebat:

Hei! Am o problema! Îmi place extrem de mult de un băiat dar tot ceea ce facem e sa ne aruncam cateva priviri pe hol! și chiar îmi place de el..adica niciodată nu mi-a plăcut de cineva așa mult! Și nu vreau răspunsuri de genul vorbește cu el! Cum pot sa-I atrag atenția? Rapid! Funda:*

4 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Incepi prin a afla daca are prietena.
Daa nu are, ai un pic de curaj! Daca baiatul nu te-a abordat inca, e foarte timid. La inceput il poti privi in ochi si poti sa ii zambesti. Dupa 2-3 zile, saluta-l. Ar trebui sa isi adune curajul sa faca pasul urmator.

| mynasca12 a răspuns:

Arata-i ca il placi... nu stiu semne laughing etc sau mai simplu baga-l in seama o sa inteleaga

| Baciu_Ioana_1993 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa te imbraci cu ceva super frumi, nu stiu.Fa ceva ce stii ca i-ar placea.

| daniela0daniela a răspuns:

Eu cred ca cel mai bine este sa vorbesti cu el,adica pe facebook, pe hol il saluti, daca e mai mare ca tine ai putea sa il intrebi ceva legat de scoala gen la mate dar sa nu faci totusi pe proasta, iti spun din propria experienta ca daca o sa fi fata aia timida care sta si se uita dupa el nu vei ajunge nicaieri, asa am patit si eu dar cand am ajuns pe a 8a (de pe a 6a l-am placut) am inceput sa nu mai am emotii cand e langa mine si sa ii vorbesc, sa glumim, am avut o relatie cu acel baiat doar cand am scapat de timiditate. Sper ca te-am ajutat si mult succes!