| MadaMadalina1234 a întrebat:

Hei! Am o URGENTA! o fata de vreo 12-14 ani l-a imbratisat pe iubitul meu (nu ma judecati, da am iubit la 11 ani probleme? ) dar ea imbratiseaza si alti baieti nu numai pe el...noi ne iubim foarte mult. si ma tem sa nu-i fi placand acea imbratisare sad cryingeu eram de fata iar apoi am mers pe hol ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat (asta s-a intamplat la scoala apropo) offf. Va rog ajutati-ma! mi-e frica sa nu-l pierd. Eu stiu ca ma iubeste dar acum nu mai stiu ce sa zic. Poate se desparte de mine. tare mi-e frica de asta. unde o sa mai gasesc alt baiat ca el ..simt ca el e mai special. El este genu'meu! nu vreau sa-l pierd.

Plzzz. Putin ajutor!(de la fete ca baieti sigur o sa ma ia in gluma angry )

Răspuns Câştigător
| MihaelaCarmen123 a răspuns:

Hello! Buna scumpo! Deci o relatie la 11 ani? Si eu am tot atat, iar mie imi place de un coleg. El m-a refuzat pentru motivul ca sunt putin grasuta. Eu logic ca m-am intristat. Dar refuzul m-a ajutat sa zlabesc 3 kg in 3 saptamani, asta acum 3 saptamani, trebuie sa ma cantaresc, oricum multa lume mi-a spus ca se vede ca am dat jos, si sa continui, pentru ca sunt si o sa devin si mai frumoasa. Am devenit si mai feminina. Desi inca mai am sentimente pentru el, l-am dat dracu, dar m-am schimbat putin, ca sa ii dovedesc ca s-a inselat. Orcum, nu m-am gandit la o relatie nu inca, peste 3-4 ani poate, dar acum in nici un caz. Adica totusi suntem copile. Stiu cum e sa iubesti, sa suferi. Daca suferi nu obtii nimic. Degeaba plang ca pe el in cot il doare, asa ca nu mai pune atata suflet intr-o relatie. Suntem copile vrem relati ca sa fim si noi ca restul. Dar om fi noi in pas cu relatiile, dar nu ne ajuta la nimic. Mai bine invatam sa ajungem ceva in viata iar de la 15-16 ani in colo sa te intereseeze, iubiti, baieti, sex, etc.
Nu te supara pe mine, dar nu vreay sa te mint si sa iti spun : Mars ma la fusta mati ca esti un copil prea rasfatat, care isi ia lumea in cap.
Nu zic nici asta, pentru ca nu am dreptul sa te judec. Si eu sunt la fel de inragostita, dar incerc sa par tare si rea, dar nu-s asa.
Nu te judec eu pentru ca sunt destui care o sa o faca, pentru cum arati, pentru cum te porti, pentru numarul de baieti, etc.
Eu te inteleg, asa ca nu te mai gandi asa mult la el. Daca se termina, asta ea. Vei fi trista cand se va intampla, dar trebuie sa te ridici si sa lupti.
Daca te-a deranjat comentariul meu cu ceva spune-mi, doar ca mi-am exprimat parerea.

10 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Probleme grele ai tu la cei 11 ani ai tai,fetit-o,pana vei ajunge la varsta maturitatii o sa tot schimbi la baieti de nu o sa le mai stii numarul, daca tot ai inceput atat de devreme, sunt absolut convinsa ca si acel iubit al tau o sa se plictiseaca relativ repede de tine si o sa isi caute o alta naiva, sfatul meu este sa nu mai pui atata suflet in nici o relatie si sa ramai doar la stadiu de amicitie cu cineva si lasa iubirea pentru persoanele adulte, tu esti de abia un copil care nu poate discerne ce este bine pentru tine si poti face greseli fatale care iti vor strica reputatia pe mai tarziu

| MadaMadalina1234 explică (pentru Felys):

Stiu asta. dar il iubesc foarte mult! am plans de multe ori pentru el ..nu stiu daca ma intelegi si da sunt un copil dar asta nu inseamna ca nu am sentimente ok? Nu te iau in nume de rau dar ai foarte multa dreptate..si toata lumea imi spune asta : "sunt prea mica pentru iubire blah blah blah." dar atunci cand sunt langa el.( Foarte aproape) imi bate inima foarte tare de parca o puteam auzi. sad crying

| Suleiman a răspuns:

Nu te judec deci nu o lua personal.Am 21 ani dar cand aveam eu 11 ani eram cu totii rusinosi asa cand era vorba de relatii, oricum acum cred ca e cat de cat bine dar ma tem ca peste 10 ani o sa vedem iubire la 6 - 7 ani straight face

| AlexanderAdrian a răspuns:

Mai devreme sau mai tarziu o sa-l pierzi. Nu e inca varsta pentru relatii serioase mai ales din partea majoritatii baietilor. Si, scuza-ma, 11 ani? Ce stii tu la 11 ani despre o "relatie"?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Va iubiti mult? la 11 ani? serios?

| MadaMadalina1234 explică (pentru AlexanderAdrian):

Stii ceva?!?! daca nu -ti convine nu mai raspunde! si am plans pentru el ..nopti intregi fara sa adorm etc etc.
tongue si da stiu ca o sa-l pierd la un moment dat dar nu stiu. e greu nu pot sa explic ce simt :/

| MadaMadalina1234 explică (pentru suntserios):

Da! probleme? XP

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru MadaMadalina1234):

Ai plans la 11 ani pentru el? de ce? nu ti a dat creioanele lui colorate sau nu ti a dat plastilina de culoarea care trebuia?

| h3r a răspuns:

Da, problemewinking!

| MadaMadalina1234 explică (pentru MihaelaCarmen123):

Cred ca e cel mai bun raspuns care l-am primit ..multumesc :* :*
Cineva care ma intelegewinking