| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o nedumerire si sper sa ma ajutati. Acum cateza zile am fost la un majorat si s-a intamplat un eveniment la care nu ma prea asteptam. O colega de a mea, ce trebuia sa vina cu iubitul ei a venit singura, deoarece el a mers la alt majorat. Faza e ca am dansat o parte din seara si la un moment dat ea ma strangea tare in brate, iar eu la fel.(Trebuie sa mentionez ca eram ametiti amnadoi) Am avut tendinta sa o sarut la un moment dat, dar nu am facut-o pentru ca am realizat ca este ametita si mai are si iubit si nu ar fi omorabil din partea mea. Apoi, ne-am asezat jos, era obosita si s-a pus cu capul pe pieptul meu si cred ca am adormit amandoi. Ne-am trezit cateva minute mai tarziu. Toti au spus ca o tineam si in brate si de astea. Acum, nu stiu ce sa fac. Mi-am cerut scuze fata de ea si chiar i-am spus ca am face mai bine sa uitam ce s-a intamplat, dar nu imi pot scoate din cap seara aia si cand o vad la scoala simt ceva ciudat. Pana acum, nu aveam treaba cu ea, era doar o colega buna, dar acum s-a intamplat ceva. Nu stiu, credeti ca incep sa ma indragostesc de ea? Si daca ar fi asa, ce sa fac? Ea are iubit, sunt de peste 1 an de zile impreuna si cred ca se iubesc, chiar daca s-au mai si certat. Faza si mai tare e ca se apropie majoratul ei si sunt invitat. Nu as vrea sa merg pentru ca imi e frica sa nu fac vreo boacana, mai ales ca acolo va fi si iubitul ei. Ma puteti sfatui ce sa fac, va rog? Funda celui mai bun raspuns.

2 răspunsuri:
| NinaSimone a răspuns:

Te felicit ca i-ai respectat relatia! Ar trebui sa te duci, de ce nu? ( nu te imbata totusi prea tare ca sa eviti situatiile jenante). E posibil sa te indragostesti de ea asa de bine cum e posibil sa fie doar o atractie trecatoare. Asteapta si vezi care din doua.

| tdbmarius a răspuns:

Nu este nici o problema daca te-ai indragostit de ea.Sa iubesti e omeneste. Dupa parerea mea du-te la ea la majorat pentru ca iar face mare placere mai ales daca zici ca sunteti prieteni buni.Si sa stii ca daca ati dormit impreuna nu e mare problema pentru ca sunteti prieteni buni. Iubitul ei nu are nici o treaba si daca iti zice ceva spune-i ca mai bine a stat cu tine si ai avut grija de ea decat sa stea cu altul care siar fi batut probabil joc de ea.