| lionheart13 a întrebat:

Am si eu o nedumerire si sper sa ma ajutati. Acum cateza zile am fost la un majorat si s-a intamplat un eveniment la care nu ma prea asteptam. O colega de a mea, ce trebuia sa vina cu iubitul ei a venit singura, deoarece el a mers la alt majorat. Faza e ca am dansat o parte din seara si la un moment dat ea ma strangea tare in brate, iar eu la fel.(Trebuie sa mentionez ca eram ametiti amnadoi) Am avut tendinta sa o sarut la un moment dat, dar nu am facut-o pentru ca am realizat ca este ametita si mai are si iubit si nu ar fi omorabil din partea mea. Apoi, ne-am asezat jos, era obosita si s-a pus cu capul pe pieptul meu si cred ca am aormit amandoi. Ne-am trezit cateva minute mai tarziu. Toti au spus ca o tineam si in brate si de astea. Acum, nu stiu ce sa fac. Mi-am cerut scuze fata de ea si chiar i-am spus ca am face mai bine sa uitam ce s-a intamplat, dar nu imi pot scoate din cap seara aia si cand o vad la scoala simt ceva ciudat. Pana acum, nu aveam treaba cu ea, era doar o colega buna, dar acum s-a intamplat ceva. Nu stiu, credeti ca incep sa ma indragostesc de ea? Si daca ar fi asa, ce sa fac? Ea are iubit, sunt de peste 1 an de zile impreuna si cred ca se iubesc, chiar daca s-au mai si certat. Faza si mai tare e ca se apropie majoratul ei si sunt invitat. Nu as vrea sa merg pentru ca imi e frica sa nu fac vreo boacana, mai ales ca acolo va fi si iubitul ei. Ma puteti sfatui ce sa fac, va rog? Funda celui mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| Juiceee a răspuns:

Gasesc frumos din partea ta ca ti-ai cerut scuze in fata ei.

Eu cred ca incepi, intr-adevar, sa te indragostesti de ea.

Ar trebui sa vorbesti cu ea despre ce s-a intamplat, sau sa taci si sa nu faci nimic.

Ce trebuie sa stii foarte bine, este ca de la bautura nu incepi sa faci ceva ce nu vrei, ci ai mai mult tupeu sau nu iti pasa de urmari.
Daca ea a fost apropiata de tine atunci, inseamna ca doar si-a dat frau liber sentimentelor, adica poate simte ceva pentru tine si doar cand era ametita si-a dat voie sa iti arate.

Vezi cum se comporta in preajma ta, si daca iti mai da de inteles ceva, vorbeste sincer cu ea.

Din cate vad, esti un baiat de treaba, care nu se aventureaza sa faca ceva cand o tipa chiar are un prieten. Cu toate astea, ea a facut-o, intr-un fel sau altul.

Mergi la majorat daca vrei, nu schimba cu nimic daca mergi sau nu( logic, sa nu te dai la ea sau ceva de genul asta, dand vina pe bautura!)
Daca pana atunci se mai scapa si se poarta diferit cu tine, ar fi cel mai bine sa vorbesti cu ea despre asta. Pentru tine, ca sa te linistesti si pentru prietenul ei, deoarece inselatul este urat tare.

Succes.

1 răspuns:
| Maioru a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te duci la majorat mai ales ca ai fost invitat dar nu te duce singur ci insotit de o domnisoara pe care sa o prezinti ca pe prietena ta.Astfel in mod sigur nu vei mai avea probleme.