| emma_6707 a întrebat:

Hei, am si eu o micuta problema tot cu un leuhappy ideea e ca avem prieteni comuni, iesim impreuna, in gasca, dar el a devenit un fel de… target pentru mine. Adica… fiind singura fata dintr-un grup de baieti, mi s-a pus pata pe el, rau doar ca nu il inteleg incerc dar uneori mi-e si frica sa nu dau cu bata in balta… nu stiu daca ma iluzionez singura sau poate ca imi da niste semnale: flori rupte de pe camp, devine protectiv daca e cazul, dar nu stiu daca face lucrurile astea doar din complezenta sau obligatie, as vrea sa ma joc cu el sa ma joc cu mintea lui, dar nu stiu cum sa-l abordez si ma innebuneste lucrul asta so, primesc si eu un sfat o idee, ceva? adica… merita sa stau dupa el sau nu, avand in vedere ca nu sunt chiar genul de domnisorica exagerat de feminina

1 răspuns:
| BlueDeea a răspuns:

Pai de ce sa nu merite? Daca tipul ti-a atras atentia inseamna ca merita...Eu una fiind foarte directa i-as spune in fata ceea ce simt,iar ulterior se va rezolva (cel putin la mine merge de fiecare data ). Daca nu esti tocmai ok cu lucrul asta atunci incearca sa aflii ceea ce vrea el de la o tipa, daca vei stii asta cel mai probabil vei fii in castig pentru ca o data ce stii ceea ce cauta, te poti modela usor si ii poti arata asta cat mai subtil, gen discutii si altele...Multa bafta!