| ___iryq a întrebat:

Hei, aseara s-a terminat relatia mea cu iubitul meu si totusi vrea sa ramanem prieteni si ma intreaba mereu daca am mancat, daca is ok si asa mai departe. Tin sa mentionez ca s-a despartit de mine ca s-a schimbat si s-a racit. Pe viitor mai poate exista impacare?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vrea sa te tina in friendzone. Tatonează la altele si daca nu merge se intoarce la tine.
Nu merită.

| MarianWLF a răspuns:

Nu are rost sa mai pastrezi legatura cu fostul, gandeste-te ca poti cunoaste alt baiat in timp ce fostul te bombardeaza cu mesaje si iti distrugi si actualele relatii, orice fost la block, parerea mea, dar daca tu speri la impacare inseamna ca inca il vrei, nu esti sigura pe tine.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista prietenie dupa despartie, asta fiind doar o mare minciuna unde baiatul continua sa profite de tine, ca sa primeasca sex pe gratis dar fara sa isi ia vreo obligatie fata de tine.

Nu ai de ce sa te impaci cu unul care ti-a tras un sut in dos, decat daca esti proasta, ca sa intelegi ca nu te iubeste, doar te foloseste ca sa obtina ce vrea si cand vrea, de la tine.

| dullcat a răspuns:

Buna.Din pacate, ideea aceasta de a ramane prieteni foarte rar functioneaza in realitate.De aceea e mai intelept sa rupeti legatura de tot, altfel nu vei trece prea curand peste despartire.Gandeste-te ca nu degeaba exista acea vorba despre ciorba reincalzita, care nu mai are acelasi gust. Daca acum s-au racit lucrurile, ce te face sa crezi ca pe viitor va fi altfel?

| Hyperion7 a răspuns:

Uite,eu mă gândesc că raceala de care a dat dovadă în ultimul timp a fost generata de altcineva.
Lasă-ma sa îți explic.
El a văzut că nu îl controlezi sau poate nu o făceai suficient de bine și el a profitat, făcându-si o noua relație de care tu nu știi.
Lucrurile s-au răcit pentru tine din momentul in care el a investit emoțional în altă parte.
Situația a devenit destul de ciudată pentru el, deoarece nu a știut cum să te scoată din viața lui, iar acum are remușcări.De aia exista și acele mesaje pe care el ți le scrie.
Și acum profita de pe ambele părți, pentru că dacă cealaltă ii da papucii, poate reveni bine mersi la tine.
Așa că eu nu m-aș încrede în atenția lui pe care mi-o oferă.
Asta din perspectiva unui băiat.
Personal, daca as fi fata, as merge înainte!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da bine înțeles 10000000000%%%%%%%% puteți rămâne prieteni și bine înțeles ca există împăcare 10000000000000%%%%%.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bine înțeles daaaaaaa 10000000000000000099999999999999999999999999999999%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%