| BubbleGumCupcakesss a întrebat:

Hei!
Astazi problema mea este : profesorii. Subiectul este ca diriginta ne-a spus sa nu ii aducem flori, sa nu aducem nimic pentru ea de 1 septembrie.Cea mai mare problema este ca......nu ma pot duce asa, fara nimic.Pot lua o cutie de bomboane, dar mi-e teama ca nu o va accepta (deoarece a mai facut asa o data). Ce ii pot lua? Sa nu ii aduc nimic sau?
Fundita.
Mersi

Răspuns Câştigător
| Furnicuta000 a răspuns:

Unii profesori spun ca nu vor sa primeasca nimic doar ca sa nu para ca sunt amatori de atentii stiind ca oricum o sa primeasca ceva.
Dar daca tu zici ca i-ai dus o cutie de bomboane si nu a vrut sa o ia inseamna ca are ea un motiv pentru care nu primeste cadouri. Poate chiar nu au voie sa primeasca (era si la tv o stire mai demult cum ca profii nu au voie sa ia cadouri de la elevi).
Deci cadouri gen bomboabe te sfatuiesti sa nu duci. Dar flori nu are nimic pentru ca oricum asa e traditia din mosi stramosi sa se duca un buchet de flori la inceperea sau terminarea anului scolar si cu siguranta alti profesori vor primi.

4 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Nu ii duce nimic, daca nu vrea nu are rost sa te complici.

| Andreeush a răspuns:

Dacă va zis să nu îi duceți nimic de ce nu o ascultați?
Dacă chiar vrei să îi duci ceva du-i o floare.

| Dandinelle a răspuns:

Dupa cum au scris si altii, e clar ca nu vrea nimic. Daca tu chiar vrei sa-i oferi un cadou, fa-i ceva practic

| MademoiselleCosmina a răspuns:

N-am fost niciodata de acord cu cadourile pentru profesori. Ele se fac persoanelor apropiate, prieteni si familie.
Pentru asta au salariu, sa-si cumpere ceea ce vor.