| anonim_4396 a întrebat:

Hei. Azi la ora de romana profa a venit cu niste copii de la olimpiada. In timp ce lucra cu ei noua ne-a dat un test din carte pentru sfarsitul unitatii invatate. Problema este ca nu am terminat toata unitatea.si acolo era cam multe chestii despre adjectiv [ care nu l`am facut, si nu mai tineam minte mai nimic de anul`trecutstraight face ] Am facut numai prostii pe acolo. Sunt sigura ca o sa iau o nota mica si imi este frica straight face. Deja am un 7 si cu nota asta nu stiu ce sa fac :-

Răspuns Câştigător
| ClaraLove a răspuns:

Si eu am fost la olimpiada de romana si acum lupt pentru locul 1 pe judet dar in fine daca chiar tinea sa-i pregateasca trebuia sa faca cu ei dupa ore si sa nu faca exact cum a fost in cazul tau.Dar intr-un fel e normal ce a facut si ea deoarece nu cred ca a avut timp liber pentru ei si intr-un fel a facut ora si cu voi, dandu-va test.E posibil ca sa nu va treaca nota in catalog sau sa va mai acorde inca un punct din oficiu.Nu trebuie sa-ti frica si stai calma deoarece si sper ca nota ta sa fie peste 5 dar sa stii ca intotdeauna trebuie sa fii pregatita chiar daca va i-a pe nepregatite.Un sfat de la mine:Citeste pilda celor 10 feciore si intr-un fel seamana cu cazul tau(nu te supara). Sper ca te-am ajutat.Sa-mi scrii ce nota ai luat si sa te pregatesti intotdeauna!

2 răspunsuri:
| vlad12 a răspuns:

Pai eu cred ca trebuia sa va spuna cel putin acasa sa recapitulatzi...

| fetitzamorenoo a răspuns:

Eu nu cred, ar trebui sa-i zici ca voi nati termn.toata unitatea si atat! daca iei o nota proasta asta este toti patim asta pana la urma!winking