| ruxandraaaaioanaaaa24 a întrebat:

Hei! happy
Cam care sunt atributiile/sarcinile unei domnisoare de onoare la o nunta? Rog sa imi raspunda acelea dintre voi care au fost, la randul lor, domnisoare de onoare! happy
Inca o intrebare: daca mireasa are doi frati acestia ii vor fi cavaleri de onoare, nu? Sau iti poti alege cavalerii de onoare nu neaparat dintre rude?
Rog seriozitate! Multumesc anticipat! :*

3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
http://www.femeiastie.ro/......e-perfecta
Acum depinde foarte mult cat de fitoasa este nunta si cat de mult se impune mireasa, doar ea hotaraste ce trebuie sa faceti..acum este un trend..inainte se stia sigur ce trebuie sa faca domnisoara de onoare.
E posibil ca unul din frati sa il aleaga ca fiind cavaler..nu este o regula.
O zi frumoasa sa ai:)

| mykydutza08 a răspuns:

Cavalerii de onoare sunt alesi de catre ginere, acesta poate pune dintre rudele lui sau ale miresei sau poate alege dintre prietenii lui.
Domnisoara de onoare poate ajuta mireasa sa isi aleaga rochia, sa se ocupe de organizarea nuntii, ii poate oferi suport moral pentru ca o nunta este un lucru emotionant atunci cand urmeaza sa fii tu mireasa, tot domnisoare de onoare se ocupa si de petrecerea burlacitelor, sau domnisoarele de onoare daca sunt mai multe.
In ziua nuntii domnisoare de onoare ajuta la pregatirea miresei.
In unele cazuri, la biserica, domnisoara si cavalerul de onoare tin lumanarile si insotesc mirii si nasii in fata altarului.
Tot domnisoarele de onoare aranjeaza invitatii la mese, fiecare la locul sau.
Funda.

| kysart a răspuns:

Cel mai simplu e sa intrebi mireasa ce doreste. De obicei o ajuti la imbracat, oferi bomboane in biserica, ți lumanarea si ai grija tot timpul sa fi frumoasa si sa dansezi mult iar la final sa prinzi buchetul