| alexadeea a întrebat:

Hei! ce faceti cand un prieten e mintit de cineva in legatura cu tine si nu stii ce sa faci ca sa va creada? Am mari probleme! Scuze daca categoria e gresita.

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Un prieten adevarat nu crede nimic rau despre tine, cel putin nu fara sa fie convins. Uneori minciuna pare mai argumentata decat un adevar, asa ca trebuie doar sa astepti ca cel mintit sa se convinga singur.Cu cat vrei sa-l convingi, cu atat va crede in minciuna care te afecteaza. Spune-i ca daca nu are incredere in tine, nu merita sa primeasca nici o explicatie.

2 răspunsuri:
| ℓαυяα a răspuns:

Un prieten n-ar trebui sa creada ce spun ceilalti despre tine. nu cred ca iti este prieten. parerea mea happy

| DincoloDeNori a răspuns:

Acepta realitatea >.<. Sau vorbeste cu prietenul care a mintit.