| Razvan9999999 a întrebat:

Buna ziua!
Am terminat liceul pe vocațional mai exact arhitectură.Și m-ar interesa să dau la pompieri probleme ar fi mai multe:
1.Cat de dificilă este proba la matematică, specific ca la noi algebra nu am facut-o la un nivel avansat
2.Am tatuaje si o cicatrice pe mână, este vreo șansă să trec de comisia medicală sau scrie direct eliminare din concurs pe mine
3. Dacă știe cineva dacă se poate echivala programul de voluntariat cu școala?

Mulțumesc mult pentru atenție!

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

La pompieri la subofițeri sau la academie?

| Razvan9999999 explică (pentru sierra1):

La Scoala de Pompieri de la Blodești

| sierra1 a răspuns (pentru Razvan9999999):

1 depinde de cât știi tu (e intre ușor și imposibil)
2 nu e problemă
3 nu
4 baftă!

| dullcat a răspuns:

Buna.Offtopic: Eu sunt curioasa de ce nu doresti sa continui pe arhitectura? Ti se pare prea lunga facultatea?

| Razvan9999999 explică (pentru dullcat):

Bună!
Pentru ca am încercat 2 ani la rând și chiar dacă am avut medie peste 8 la probe nu am intrat, locuri foarte puține și candidați foarte mulți plus in mare parte intră doar cei care fac pregătire cu profi de la facultate dacă înțelegi ce vreau sa zic.Un fel de "nepotism" dar mai ascuns, am avut prieteni efectiv paleta care au intrat cu 6 doar pentru ca au facut pregatirea cu unul din profi

| dullcat a răspuns (pentru Razvan9999999):

Hm....Nu cred ca este nepotism, datele sunt sigilate.