| NiiiaaRawwr a întrebat:

Hei! Ce metode stiti pentru a intelege probleme la Fizica? Eu sunt la filologie insa profesoara de Fizica insista ca nu putem face probleme usoare chiar daca nimeni nu stie sa le rezolve. Cum as putea sa le inteleg? Maine o sa dau test din probleme si chiar nu stiu ce o sa fac. Help! FUNDITA!

2 răspunsuri:
| Mihai7best a răspuns:

De ce nu ceri ajutorul tatalui tau, mamei tale, fratelui tau sau sorei tale (ultimele 2 daca le ai) poate te vor stii ajuta ei

| Nastia a răspuns:

Pai, inveti formulele si la lucrare scrii formula ce contine necunoscuta ta, inlocuiesti si o afli.