| MissAnonymous a întrebat:

Hei.Ce parere aveti despre serialul fenomen Pariu cu viata si trupa fenomen Lala Band?straight face Eu nu am nimic cu ei, personal. doar ca nu-mi plac.Am urmarit primele doua sezoane si. pur si simplu, nu sunt genul meu de seriale.Totul era normal, simplu. era ca si cum as urmari viata unor pusti la liceu, iar acum a inceput sa dramatizeze prea mult straight face. Bine, nu asta e de fapt problema mea, ci ca sunt promovati prea mult in Romania.Stiu, sunt romani si ar trebui sa ne mandrim cu ai nostri, dar toti au uitat ca prin Romania exista si fani ai serialelor, trupelor, interpretilor din alte tari. Lala Band peste tot. deja au inceput sa ma enerveze.
Ca sa dau si un mic exemplu, Bravo.Revista Bravo ii idolatrizeaza! Numai postere, articole, postari LALA BAND. Fanii TVD s-au chinuit foarte mult timp sa ii convinga sa puna cel putin un poster cu actorii si nimic.Au avut mai de mult cartile JV..acum? Nimic! Sau fani k-pop, JB, 1D,LM,PLL,etc. bine, nu e vorba numai de revista asta, e vorba ca au avut multe concerte cu profit destul de mare, pentru ce? Majoritatea melodiilor au fost cover-uri pe piesele unor artisti straini, de altfel foarte buni..si nimic nu se compara cu originalul, dupa parerea mea. Imi cer scuze pentru fani ( stiu, sunt foarte multi si probabil o sa fiu mega-injurata ). e doar parerea mea si nu sunt singura.
-Ce credeti? #scuzati categoria.

11 răspunsuri:
| Moncherie a răspuns:

Sunt de aceeasi parere. Pur si simplu iau melodiile de succes ale artistilor internationali, canta si cum sa nu aiba succes? Din moment ce melodia e populara si are succes, e ceva normal ca si ei sa aiba. Am vazut cateva seriale americane si mi se pare ca toata chestia asta "Pariu cu viata"e o "inspiratie"din cateva seriale americane precum este si Glee. Din punctul meu de vedere, e un fenomen precum Justin Bieber sau Hannah Montana care va trece repede.
Hai sa luam si noi melodiile vedetelor si sa le cantam, devenim si noi vedete nu?
Of, of, macar sa-si arate "talentul" prin compunerea unor melodii si prin lucruri originale, nu copiate. Macar atat! Pentru asta i-as aprecia. Dar pentru ca copiaza totul de ce sa-i apreciez?

| MissAnonymous explică (pentru Moncherie):

Exact.Pur si simplu, nu sunt originali si totusi au succes, pentru ca..in Romania de obicei se promoveaza tot,fara sa se ia in considerare daca e bun sau rau,daca se face rating,atunci e bine. De ce in Romania exista "vedete" precum : Andreea Tonciu,Ioana Tufar, Bianca Dragusanu, etc. pur si simplu ma dezgusta ceea ce se intampla in tara asta. PCV e inspirat si din Glee, High School Musical ( cu mai multa drama ), RBD, etc. Dupa cum se vede, daca as fi avut si eu voce, m-as fi apucat sa cant..cine stie ce, Rihanna, Adele sau alte super-staruri in voga, as fi ajuns vedeta fara sa muncesc deloc straight face

| Resurrection a răspuns:

Nu sunt nici eu de acord cu faptul ca plagiaza dar asta e...nu ai ce sa le faci.

| Antoniacopiluța a răspuns:

Mie una imi place, deoarece nu m-am uitat primele doua sezoane, dar acum in sez 3 m-am mai uitat, adevarul este ca nu sunt cine stie ce fana, dar imi plac, ador unele melodii chiar daca nu sunt cele originale.Dar acum dupa placul fiecaruia.

| MissAnonymous explică (pentru Antoniacopiluța):

Asa e, gusturile nu se discuta.Eu mi-am exprimat parerea si am fost clara ca nu sunt de acord cu ei, dar ce mai conteaza parerea unora cand jumatate din copii din tara sunt obsedati de ei.

Răspuns utilizator avertizat
| Gabrielaa90 a răspuns:

Sa'ti spun sincer la inceputul filmului[sezonul 1]eram ''nebuna'' dupa ''Lala Band'', dar s-a cam stricat treaba.Cum ai spus si tu e deja prea mult, prea se dramatizeaza.Revistele de genu' ''Bravo'' scot banii frumosi de pe urma lor si la fel se intampla si cu concertele, adica daca te duci la un concert al lor si vrei sa-ti achizitionezi produsele lor iti trebuie alocatia pe 2 luni de zile:]]sincer.Mai, ca au talent e adevarat si nu putem sa ii condamnam ca fac cover-uri deoarece si celebrul serial '''Glee''[care se aseamana cu Pariu cu viata] au facut multe cover-uri dupa piese celebre.Pot sa spun ca colegii mei[uni] de clasa, de la o vreme, nu au luat gura de pe biscuiti ''Tempo''.E exagerat deja, asta e clar, dar pe cine intereseaza ca noi ne'am saturat daca peste jumate' din copii din aceasta tara au fost innebuniti de acest fenomen?! Daca le iese banu' celor ce'i idolatrizeaza[reviste, televizuni etc]ce mai conteaza...

| MissAnonymous explică (pentru Gabrielaa90):

Asa este.Pana la urma, e de moment. in curand va trece aceasta febra "Lala", ca doar n-or sta impreuna prea mult timp, o trupa care e formata din atatia membri n-o sa stea impreuna nici daca toti preotii din Romania vor fi femei.Asa e, au talent, bine..nu ma poate contrazice nimeni cand spun ca oricum vocile sunt lucrate. Oricum, am o prietena care ma dispera cu toate chestile astea, si doar de curiozitate m-am uitat la un episod din sezonul asta si. m-am minunat.Adica, era ca un serial indian, fata aia aproape murise, "era blocata undeva, unde naiba Dumnezeu stie", si nu putea sa se intoarca. prea EXAGERAT!

| RuxMorgenstern a răspuns:

Si eu sunt de acord cu tine! Toti au inceput sa colectioneze multe cartonase cu lala band si mananca si multi biscuti tempo.Si eu am 30 de cartonase dar nu am vazut nici macar un episod din pariu cu viata toate fetele din clasa mea iubesc lala band chiar si baietii o colega are chiar 200 si ceva de cartonase.Mie mi de par absurzi.Imi place cum canta dar ....toti sunt exagerati...

| TheLittleGuitarist a răspuns:

Sunt de acord cu tine.Si in plus cei mai multi "fani" sunt copiii de 13-14 ani.Asta a fost si tinta.