| puppy16 a întrebat:

Hei! Ceva sfaturi pentru a fi o persoana mai sociabila si cu mai multa incredere in sine?:d funda.

5 răspunsuri:
| DeeaCrissTina a răspuns:

Ca sa ai incredere in tine, trebuie sa faci ce simti tu si sa nu te iei dupa ce spun altii. Nu inceta sa faci ceea ce iti doresti numai pentru ca te critica altii, oricum lumea judeca orice si face. Ca sa fi mai sociabila, trebuie sa fi tu insati, sa asculti problemele oamenilor si sa fi alaturi de ei. Sper ca te-am ajutat!winking

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Trateaza-i pe toti cu superioritate.

| Seepty a răspuns:

Ca sa fii mai sociabila poti iesi cu prietenii/prietenele la plimbare in parc, un suc sau la o cafea. Asa iti vrei recapata si starea de incredere si vei fi mai sigura pe tine in momente dificile.

| roxanaiasmina202 a răspuns:

Trateaza-i pe toti cu superioritate

| 13Scarlet a răspuns:

Prefă-te că ești una și imaginează-ți totul ca un "joc de rol„. După aceea vei observa că tu chiar ești persoana aceea.