| Dove05 a întrebat:

Hei..cine imi poate explica va rog detaliat despre ce e vorba in stranger things ( funda)!

Răspuns Câştigător
| brioșicaviolet23 a răspuns:

Acţiunea are loc în anul 1983 în statul american Indiana, când, după o zi petrecută jucând Dungeons and Dragons la cel mai bun prieten al său, micul Will Byers dispare ca prin minune în drum spre casă, după întâlnirea unei creaturi bizare. Mama lui, Joyce, insistă ca secţia locală de poliţie să se concentreze exclusiv pe dispariţia fiului ei, iar şeriful Jim Hopper va ajunge să-i dea ascultare când tot mai multe evenimente supranaturale au loc în mica suburbie.

Apariţia unei adolescente cu părul tuns foarte scurt şi îmbrăcate într-un halat de spital adânceşte misterul, aruncându-i pe prietenii lui Will, Mike, Dustin şi Lucas într-o extraordinară aventură.

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ceva chestie dubioasa care provine dintr-un laborator si ataca orasul, rapeste copii si astia incearca s-o invinga. E fain si te prinde daca incepi sa te uiti.

Răspuns utilizator avertizat