| kidaa a întrebat:

Hei.Cine stie daca e bine sa bei cappucino de la 12 ani?

Răspuns Câştigător
| AneDăă a răspuns:

Scumpaa.Nu mai bine bei o ciocolat calda? Are gust mult mai bun, si e si sanatoasa.Eu asa zic ca e mai bine pentru sanatatea ta.Tu faci ce crezi, frumoaso. Funda?

7 răspunsuri:
| Ballet a răspuns:

Buna :] ♥
Bine nu poate sa fie. Contine cofeina.
Poate provoca stari de ameteala, agitatie, Impulsivitate etc. Plus ca afecteaza inima.
Nu te lua dupa altii, trebuie sa ai peste 18 ani` sa bei Cappucino. ^^

Succes :]

| goldheart a răspuns:

Cappucino nu este bun pentru minori, el te agita si-ti face rau...si are si un gust nashpet. fundita?:*

| EvilThoughts a răspuns:

Eu am 13. Din cand in cand mai beau Cappuccino.Nu foarte des pentru ca nu e chiar asa de bun.Dar daca bei o ceasca odata la 3 zile nu o sa patesti nimic:*:*bye bye

| Annd a răspuns:

Cica trebuie sa ai 18 ani...
Uite ca am 17 si beau cafea, si nu am murit deloc.
Dar tu avand 12 nu este indicat, asteapta macar pana pe la 15 asa,dupa poti bea cate una din cand in cand.
Poate la examene si teste sa iti dea energie.
Nu e sfarsitu lumii daca bei,dar nu e sanatos la o varsta asa frageda, mai bine cum zice @AneDaa, ciocolata calda.

| ѕєñσяιтα a răspuns:

Mai bine, fa`ti un ceai, o ciocolata calda, un milk shake.
e mai sanatos! happy

| Priiincesss95 a răspuns:

Mai bine bei o ciocolata calda.

| 4m4z1ngBogdi a răspuns:

Ei bine poți, doar Dacă bei puțin din când în când nu e prea rău. Dar eu nu recomand prea mult pentru că are cofeină și corpul devine agitat. Plus că pot apărea durerile de cap și nu poți dormi noaptea măi bine un ceai său ciocolată caldă