| Justme12344321 a întrebat:

Hei. Cum ati reusit sa nu va mai roadeti unghiile?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Simplu: te ambtii sa le mai bagi in gura!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu mi le-am ros niciodată.
Ține mâinele la spate.

| PainTech a răspuns:

La farmacie găsești un lac amar pentru unghii care descurajează sa le rozi.
Mult succes!

| aimullah123 a răspuns:

Oh, aveam si eu ticul asta inainte.
E simplu. Incepi sa iti rozi unghiile fara sa iti dai seama si imediat cum realizezi ca faci asta te opresti gandindu-te ca nu e bine. Dupa un timp(o saptamana, 2-3 saptamani probabi) de exercitiu vei vedea ca nu mai simti nevoia sa faci asta.
Eu chiar uitasem ca imi rodeam unghiile. Mi-ai adus aminte tu acum cu intrebarea asta.

| Justme12344321 explică (pentru aimullah123):

Am incercat... doar ca mereu revin si mi le rod. nu pot sa nu le rod... nu stiu de ce fac asta. nu vreau sa le rod, dar le rodsad

| aimullah123 a răspuns (pentru Justme12344321):

Stiu ca o sa iti vina mereu. Dar te si opresti mereu.
Ai reusit? Continua! Nu ai reusit? Continua!
Le poti taia ca sa nu mai ai ce sa rozi.

| Justme12344321 explică (pentru aimullah123):

Le am taiate si tot le rod, am incercat si cu lacul de la farmacie. si nimicsad
O sa incerc sa ma ambitionez sa nu mai fac asta. va multumesc tuturor