| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Este un baiat care este cu un an mai mare decat mine. Cu celelalte fete se comporta ca un nesimtit. Dar cu mine se comporta altfel...e mai dragut si atent. Inseamna ca ma place?

6 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

DEpinde ce inseamna acel "altfel". Lasand asta la o parte, poate se poarta mai "nesimtit" cu ele pentru ca isi permite, sau, pur si simplu nu le suporta, sau asa se comporta el.
Pnm, DA, sunt sanse sa te placa, dar poate pur si simplu se poarta asa cu tine pentru ca esti mai mica si nu si-ar permite sa fie nesimtit cu tine.
Nu stiu, eu incerc sa te faci sa intelegi ca in urma acelor gesturi dragute, tu nu trebuie intotdeauna sa interpretezi astfel, si doar atunci cand esti sigura ca el poate simti ceva pentru tine sa ii spui despre asta.
Daca va intelegeti bine, ai putea sa bati niste apropouri.
Bafta!

| LonelyLoner92 a răspuns:

Eu cred ca te place.

| cristimihailov a răspuns:

E posibil.

| pietrean a răspuns:

Daca tu ai observat acest lucru, sigur ca ar avea ceva sentimente pentru tine. Daca si tie iti este pe plac si crezi ca este un baiat cu care ti-ar placea sa-ti petreci timpul liber, poti sa-i dai de inteles ca ii accepti "evansurile".

| Cigarettă a răspuns:

Posibil thinking
Dar în ce "mod" se comportă altfel cu tine? Te tachinează, te priveşte "intens", îţi zâmbeşte, îţi face cu ochiul. thinking

| alexandra19961996 a răspuns:

E posibil..sau doar simte o atractie de prietenie fata de tine.