| Emma198 a întrebat:

Hei. Eu am 13 ani, in decembrie fac 14 si la anul cand termin clasa a 7-a, vreau sa ma mut in Anglia ( deoarece mama mea se muta in ianuarie ) si sa incep pe 1 septembrie acolo. O sa ma bage direct in clasa a 10-a din cate am inteles. Unde imi sugerati sa merg : academie sau colegiu ( am citit ca sunt doar colegii tehnologice ).La academii se dau GCSE ( sau cum se numeau ),nu?
Inainte sa-mi sugerati vreau sa va spun ca eu sunt mai mult atrasa de : design, arta, muzica, dans, spaniola, drama ( teatru ).Am mai citit ca in academii sau colegii sunt optionale acestea, cele obligatorii fiind matematica, stiintele si engleza.
Deci revin cu intrebarea, unde imi spuneti sa ma inscriu?

1 răspuns:
| Akira88 a răspuns:

Afla mai multe despre aceste 2 optiuni pe care le ai, incearca sa vorbesti cu oameni care sunt acolo, sa vezi exact ce studiaza. nimeni nu stie mai bine decat cei care se afla acolo. cat despre inclinatiile tale...sa faci ceea ce-ti place! mult succes!