| CernitanuNicku a întrebat:

Salut TpU!
Fac 16 ani în ianuarie și m-am gândit că după ce finalizez 9 clase, să mă mut la un colegiu ( Newham sixth form college) din Londra, Anglia. Este un colegiu gratuit și de asemenea foarte aproape de casă. Țin să menționez că tatăl meu lucrează acolo, are loc de trai ( casă în chirie) și anul acesta se vor implini 6 ani de când locuiește acolo, astfel va fi "permanent resident".
Am citit informațiile cu privire la admitere, vreau să intru la A levels Computer Science. Scria că trebuie să dau GCSE si să am nota B la majoritatea obiectelor și nota 6 (minim) la matematică și 5(minim) la engleză.
Intrebarea mea e:
1) O să fiu nevoit numai să trec acest "examen", fără nimic altceva? ( Mă pricep la mate și engleză, nu e problemă).
2) Oare chiar e "gratis" acest colegiu?
3) Nu o să mai apară alte probleme?
Dacă puteti, explicați-mi cât mai amănunțit vă rog.
Mersi mult!

1 răspuns:
| Rotazi a răspuns:

Slabe sanse sa gasesti aici un elev de-al acelui colegiu. Cel mai bine este sa le trimiti un mail cerand date amanuntite. Ti se va raspunde, cu siguranta.