| bianca898 a întrebat:

Hei. Imi place rău de un coleg. Ce să fac? Să mă bag eu în seamă cu el sau să-l las în pace?

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Pai intelept este sa te bagi in seama cu el
insa trebuie sa fii pregatita si pentru un refuz, adica sa nu ai apoi o suferinta psihologic vorbind si sa regreti ca ai facut acest pas, ulterior!
de ce este posibil sa fii refuzata de el? din 1000 de motive, unul ar fi ca poate are deja pe cineva sau ii place de altcineva, dar cate si mai cate motive pot exista!
Insa pana nu incerci nu poti sti! la fel de bine s-ar putea sa te placa!
daca nu te simti insa pregatita sa faci fata si unui refuz, atunci gandeste-te de 2 ori inainte sa incerci!
pe de alta parte, nu cred ca iti va dauna doar daca intri in discutie cu acel baiat, la ceva motive si teme de discutie cu el ar trebui sa te gandesti. si nu proceda din prima sa ii arati ca esti fiarta dupa el, foarte putin arata la inceput!
nu sunt eu cel mai cel om, si nu sunt cum spun o parte a meltenilor de aici, ca eu perii oamenii! incerc sa ajut cu sfaturi atat tot, si eu am fost adolescent si inteleg niste lucruri ca unii nu aveti cui sa cereti sfaturi de genul, nu aveti persoane mature si mai ales confidente.
de aici si pana la faptul ca unii ilustri idioti fac afirmatii aiurea la adresa mea si a celor care dam sfaturi pe aceasta platforma nu este decat un pas!

| bianca898 explică (pentru Simpatic):

Poti sa accepți cererea? Ca as vrea sa îți mai scriu ceva.

| Simpatic a răspuns (pentru bianca898):

Acum am vazut, verifica!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi dacă și el are simpatie pentru tine, dacă te înțelegi bine cu el. În caz că da, mai recomandat ar fi să-i demonstrezi prin gesturi mici decât să i-o spui direct.

| Miruna333 a răspuns:

Incearca sa ii zambesti mai des si sa faci conversatie cu el, sa vezi daca e interesat, daca nu, tu ti-ai facut datoria. Nu trage de un baiat.