| anonim_4396 a întrebat:

Hei, in curand am majoratul.si nu stiu ce culoare ar trebui sa aiba rochia mea avand in vedere ca am tenul deschis la culoare? Voi ce credeti, care culoare mi s-ar potrivi? la solar nu vreau sa ma duc

4 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Ceva deschis la culoare sigur!

| ♥.Sagemix a răspuns:

Pai, tocmai ca ai tenul deschis la culoare te avantajeaza foarte mult. Poti purta mai multe culori, dar depinde si care te 'prinde' mai bine. Ca si nuanta, e mult mai bine pentru tenul tau deschis, sa alegi niste nuante mai intense, mai inchise putin la culoare, care sa contrasteze usor cu pielea ta.
In general, la tenul tau merg aproapte toate culorile, acum depinde si care ti se potrivesc cel mai bine si care iti plac tie.
Succes! :*

| iuliaoprea a răspuns:

Roz pal, turcuaz, negru sau negru cu rosu. Uita-te la My happy ending - Avril Lavigne, are o rochita draguta (cand face pirueta). Nu cred ca trebuie sa iti asortezi pielea cu o anumita culoare doar sa nu porti culori prea puternice, stridente sau prea intunecate. Negru in combinatie cu turcuaz, roz, rosu da f f bine.

| spot a răspuns:

Crem, bej happy