| cosmina98_7417 a întrebat:

Hei intrebarea asta este pentru cei carora le plac jurnalele vampirilor stie cineva ce se intampla in sezonul 4 va rog?

Răspuns Câştigător
| SabbySabbynutza a răspuns:

Elena după ce devine vampir, toată hipnoza dispare. Astfel își va aminti faptul că l-a întâlnit pe Daemon înaintea lui Stefan. Dacă ne uităm la ultimul episod, vedem că alegerea ei a fost luată din cauza faptului că, primul pe care l-a întâlnit a fost Stefan. Elena a fost constrânsă de Daemon să uite întâlnirea lor, tocmai ca să își trăiască viața.
Va fi interesant să o urmărim pe Elena adaptându-se vieții de vampir. Prima dată când se va hrăni cu sânge uman, prima luptă, pentru că să nu uităm, Klaus a "murit" iar frații lui vor răzbunare! Deci ținta lor va fi cu siguranță Elena!
Conflictul între Stefan și Daemon se va accentua. Și zic asta pentru că Stefan până la urmă a lăsat-o pe Elena să se înece în dauna lui Matt. Să vedem ce părere o să aibă Daemon când va afla că fratele lui mai mic a lăsat-o pe Elena să devină vampir.
Toți vor realiza că, Klaus este în viață în trupul lui Tyler. Deci pentru fanii cuplului Caroline – Klaus, orice moment de dragoste dintre Tyler și Caroline va fi de fapt Caroline și Klaus.
Cred că în The Vampire Diaries sezonul 4 vom afla și dacă Tyler a supraviețuit schimbului dintre trupul lui Klaus și el.(am luat-o si eu de la o fata care mi-a raspuns mie la intrebarea asta)