| matragunaotravita a întrebat:

as vrea sa stiu ce se va intampla in sezonul 4 din jurnalele vampirilor. funda

Răspuns Câştigător
| Ralucarrie a răspuns:

Pai Elena a devenit un vampir, ii e greu sa faca tranzitia pentru ca nu vrea sa bea din vena, iar sangele la punga nu il suporta organismul ei...stefan o invata sa bea sange de animal dar ea il vomita si nu ii spune, il suna pe Damon care ii da sa bea din sangele lui...a aparut un nou vanator de vampiri cu un tatuaj pe corp care de fiecare data cand omoara un vampir se mareste si cica e o harta catre un leac pentru vampiri, Stefan incearca sa il tina in viata pe vanator dar fara sa le spuna nimic celorlalti pentru ca asa i-a spus Klaus.Jeremy ii vede tatuajul vanatorului (numai vitorii vanatori il pot vedea)iar asta prinde interes fata de Jeremy, il tine ostatic in restaurant si asteapta sa vina vampirii ca sa ii omoare.Stefan ii promite Elenei ca Jeremy va fi bine,si il injunghie pe Damon pentru ca el vrea sa il omoare pe vanator,Stefan face un plan cu Klaus dar esueaza iar Elena vine si ea sa il salveze pe Jeremy care cand vanatorul descopera ca si Elena e vampir il impusca si fuge. Damon il prinde dar apare Stefan si incep sa se bata,iar Stefan ajunge sa ii spuna adevarul despre leac si ca vanatorul trebuie sa traiasca,insa Elena il prinde si il face prima ei victima,iar cand vina o copleseste il ingroapa si incepe sa aiba cosmaruri ca este o criminala. Elena incepe sa aiba viziuni si sa il vada pe vanator care incearca sa o faca sa se sinucida spunandu-i ca este un monstru,Klaus incearca sa o salveze si o inchide ca sa nu isi faca rau (cica atunci cand ucizi un vanator spiritul lui ramane sa te bantuie si face din tine ultima sa victima)dar apare Katherine (in vedeniile Elenei)spunandu-i ca devine exact ca ea,Stefan vine sa o salveze dar ea vazandu-l ca pe vanator il injunghie si fuge pe pod unde ii apare mama ei care ii spune ca e timpul sa moara,Elena isi arunca inelul in apa si asteapta sa vina rasaritul, timp in care Stefan ii spune tot ce s-a intamplat lui Damon si il trimite pe el sa o salveze (dupa ce a aflat ca exista un leac Damon i-a spus lui Stefan ca el o place oricum si ca om si ca vampir, si i-a reprosat ca el il vrea numai pentru el)in fine cand Damon aunge la pod reuseste sa o convinga ca nu trebuie sa se sinucida dar e prea tarziu ca apare soarele, Damon sare cu ea in apa si apoi o arata in pa trezindu-se cu Damon langa ea.Ea incearca sa ii multumeasca lui Damon si sa se apropie de el cand acesta ii spune ca l-a sunat pe Stefan, iar episodul se termina cu Elena si Stefan stand pe scarile din fata casei despatindu-sesad

| matragunaotravita explică (pentru Ralucarrie):

Si oare nu ai idee cu cine va ramane Elena? sau cel putin cu cine crezi tu? oare caroline va ramane cu klaus sau cu tyler?

| Ralucarrie a răspuns (pentru matragunaotravita):

Pai in carti Elena ramane cu Stefan...dar eu totusi sper sa fie o sansa si pentru Damon pentru ca el o accepta asa cum e...iar caroline pana acum e cu tyler, desi a aparul Haley (phoebe tonkin) care este varcolacul care l-a ajutat pe Tyler sa nu i se mai supuna lui Klaus, iar Caroline si Tyler se prefac ca se cearta ca sa nu intre la suspiciuni Klaus ca Tyler si Haley incearca sa ii ajute pe toti hibrizi.stiu ca nu e cam dragut dar eu sper sa ramana Caroline cu Klaus, si el merita sa fie iubitlaughing)

| Evii_Eva_2002 a răspuns (pentru Ralucarrie):

Ba nu se termina cu Stefan si Elena despartindu-se! Vad ca, comentariul tau este publicat in 2012, dar de atunci s-a terminat sezonul4 si tot serialul cu numarul de sezoane 9. Sezonul 4 se termina cu un fel de dublura a lui Stefan care a fostinchis nu stiu unde timp de 2000 de ani, si il inchide pe Stefan intr-un sicriu de fier si il arunca in lacul de unde erau ei. ASA SE TERMINA!

| Evii_Eva_2002 a răspuns (pentru Evii_Eva_2002):

8 sezoane*
fost inchis*