| anonima97 a întrebat:

Hei. la dosaru ala pentru liceu trebuie sa punem alea doua fise care le.am primit de la scoala, sau copiile lor? si daca trebuie copii, trebuie legalizate, sau copii simple? va rog ajutor, vreau raspuns sigur. funda

2 răspunsuri:
| LovxeAngel a răspuns:

Da eu cand m-am inscris la liceu anul trecut(acum sunt a 10 a) mi-au cerut fisele originale --->
DOCUMENTE: copie legalizata de pe certificatul de nastere al tau si al mamei, de pe buletin aviz medical de la medicul de familie, adeverinta de la scoala cu notele obtinute la EVALUAREA NATIONALA, Foaia Matricola(astea sunt fisele care ti le da scoala care ai absolvito)+ patru poze cu tine (pozele sa fie mici pentru ca se pune una la carnetu de note iti dai seama de care poze trebuie laughing ) sper ca te am ajutat big grin

| Coccco a răspuns:

Buna si eu am terminat acum clasa a opta si de la scoala primesti niste doua fise:
-cu notele de la evaluare
- cu medile din clasa 1-8
si adeverinte medicale.
Cand duci dosarul la liceu tu trebuie sa ai o copie dupa certificatul de nastere( nu dupa buletin chiar daca ai ) si sa o sampileze si semneze un avocat, ca si cum ar fi "originala".
Si duci dosarul asa cum l-ai primit de la scoala.
Sper ca te-am ajutat:*