| miaaaaauuuuu a întrebat:

Hei.
La liceu o sa intru pe profil economic.
Cam ce carti trebuie sa citesc in clasa a 9-a?
Nu alte clase! Doar a 9-a!
FUNDA

4 răspunsuri:
| anamariarot a răspuns:

Nu îți poate spune nimeni, pentru că profesorii își structurează materia în diferite moduri. De exemplu, eu în clasa a IX-a am avut de citit doar Mara, însă cunosc persoane care au făcut Harap Alb, Moromeții happy

| miaaaaauuuuu explică (pentru anamariarot):

Au facut fragment din Morometii, e imposibil sa faci in clasa a9-a cele doua volume scrise de M. Preda, ele se fac in a 11-a/ a12-a.

| anamariarot a răspuns (pentru miaaaaauuuuu):

N-am pomenit de cele două volume. Ambele se fac doar la uman, iar schimbarea asta în programă e relativ recentă și crede-mă că n-am de ce să mint laughing

Răspuns utilizator avertizat